Зеленський розповів Трюдо про співробітництво України з Іраном в розслідуванні катастрофи "Боїнга" "МАУ"

Поділитися
Зеленський розповів Трюдо про співробітництво України з Іраном в розслідуванні катастрофи На борту авіалайнера перебували 63 громадянина Канади й 11 українців © ISNA
Президент України запевнив канадського прем'єра, що Іран не перешкоджає роботі українських експертів в Тегерані.

У п'ятницю, 10 січня, відбулася другий телефонна розмова президента України Володимира Зеленського з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, присвячена розслідуванню падіння авіалайнера Boeing 737 "МАУ" в Ірані.

"Сторони прийшли до згоди, що необхідний ретельний підхід до вивчення інформації, а також тісне співробітництво міжнародних партнерів в обміні даними", - повідомили в Офісі президента за підсумками розмови лідерів двох держав.

Зеленський поінформував Трюдо про свої контакти із держсекретарем США Майком Помпео і представниками інших держав, а також запевнив співрозмовника, що Іран не перешкоджає роботі українських експертів на місці катастрофи.

"Іранська сторона сприяє розслідуванню та надала доступ до місця авіакатастрофи, фрагментів літака і "чорних скриньок", - зазначив глава держави.

"Сторони зійшлися на думці, що необхідно зменшити кількість спекуляцій щодо трагедії та всіляко сприяти проведенню об'єктивного і всебічного розслідування", - резюмували в ОПУ.

Уранці 8 січня в Ірані розбився літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва.

В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 людей.

В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера вважають загоряння двигуна.Однак, за даними Пентагону, іранці могли помилково збити український літак. Цієї ж версії дотримується Дональд Трамп. Її достовірність підтвердив канадський прем'єр Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон і генсек НАТО Єнс Столтенберг.

У РНБО розглядають сім версій причин падіння літака, серед яких: атака ППО Ірану, вибух на борту внаслідок теракту, зіткнення з безпілотником і технічна несправність літака.

У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Україна направила до Тегерану групу фахівців для участі в розслідуванні спільно з іранською стороною. При цьому питання передачі "чорнихскриньок" Україні офіційний Київ вирішив поки що не піднімати

Після первісної відмови Іран все ж дав згоду на участь США у розслідуванні. Однак передавати самописці компанії Boeing Тегеран відмовляється, заявляючи про готовність вивчати їх спільно з РФ, Францією, Канадою або Україною.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі