У Тегерані розігнали мітинг родин загиблих пасажирів літака МАУ, збитого Іраном чотири роки тому

Поділитися
У Тегерані розігнали мітинг родин загиблих пасажирів літака МАУ, збитого Іраном чотири роки тому Уламок збитого в Ірані українського літака © ISNA
Рідні загиблих вважають, що Іран покриває злочинців.

У Тегерані 3 лютого розігнали мітинг, організований родинами загиблих пасажирів українського літака МАУ, який Іран збив 8 січня 2020 року двома зенітними ракетами, передає Перська служба Голосу Америки. Родини загиблих зібралися біля офісу ООН та вимагали від іранського уряду справедливості.

Учасники акції хотіли зустрітися із заступницею Верховного комісара з прав людини Недою Аль-Нашіф. Однак агенти служби безпеки Ірану, перевдягнуті в цивільний одяг, та сили безпеки режиму одразу ж почали розганяти людей. Вказано, що учасникам акції погрожували, а також їх залякували.

«Поведінка силовиків була образливою та жорстокою, вони були готові до будь-якої жорсткішої реакції», – йдеться у повідомленні Асоціації родин рейсу PS752 у Twitter.

Родини загиблих раніше підписали заяву з вимогою скасувати поїздку Неди Аль-Нашиф до Ірану. Родичі пасажирів українського літака переконані, що Іран покриває злочинців, які здійснили «умисне вбивство, навмисний напад на цивільне населення або цивільні об’єкти, посягання на особисту гідність і грабіж, а також злочини проти людяності у вигляді вбивства та «інших нелюдських дій».

Нагадаємо, 8 січня 2020 року іранський Корпус вартових ісламської революції (КСІР) збив рейс PS752 Міжнародних авіаліній України невдовзі після вильоту з Тегерана, внаслідок чого загинули усі 176 людей на борту. Більшість пасажирів були громадянами Ірану, а також пасажирами з Канади, України, Великої Британії та Афганістану. Спочатку Тегеран протягом трьох днів заперечував свою відповідальність. Однак зрештою в Ірані визнали, що збили літак та назвали свої дії «катастрофічною помилкою».

Україна з партнерами подала позов до Міжнародного суду ООН проти Ірану щодо збиття літака МАУ. Після цього іранське міністерство закордонних справ звинуватило Україну, Канаду, Швецію та Велику Британію в нібито переслідуванні «політичних цілей та інтересів». 

У квітні 2023 року Іран заявив, що суд виніс обвинувальні вироки 10 іранським військовослужбовцям, нібито причетним до збиття пасажирського літака, в якому перебували 176 людей. Одного з командирів було засуджено до 13 років позбавлення волі, а дев'ять інших отримали строки від одного до трьох років позбавлення волі. 

Раніше, у вересні 2022 року сім’ї жертв збитого літака рейсу PS752 подали заяву до Міжнародного кримінального суду з проханням розпочати розслідування збиття як потенційного воєнного злочину та злочину проти людства.

Поділитися
Дивіться спецтему: Авіакатастрофа в Ірані
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі