Збиття літака МАУ: родичі загиблих українців не зверталися по компенсацію – посол Ірану

Поділитися
Збиття літака МАУ: родичі загиблих українців не зверталися по компенсацію – посол Ірану © Valentyn Ogirenko/Reuters
У справі про авіакатастрофу важлива не лише виплата грошей, а й повноцінне розслідування. Однак воно заблоковане Тегераном.

Родичі українців, загиблих внаслідок катастрофи пасажирського літака під Тегераном, не зверталися до іранських компетентних органів по грошову компенсацію, стверджує посол Ірану в Україні Манучехр Мораді.

«Щодо того, скільки сімей отримало зазначену суму, у мене немає точних даних, оскільки цей процес триває, проте мені відомо, що хтось отримав цю суму. Щодо українських сімей, жодна з них поки що не зверталася», ­- зазначив дипломат в інтерв’ю «УНН».

На виплату компенсацій уряд Ірану виділив $150 тисяч (4,1 млн гривень) за кожного загиблого, за словами дипломата, влада керувалася «принципом доброї волі та правилом ex gratia (милосердного ставлення до сімей жертв)».

Однак позиція України та інших країн, чиї громадяни загинули у авіакатастрофі, полягає у наступному: виплаті компенсацій має передувати повне та всебічне розслідування обставин збиття пасажирського літака військовими. А їхня сума має погоджуватися урядами усіх цих держав.

Напередодні колишній заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов оприлюднив імена дев'яти військовослужбовців Корпусу вартових Ісламської революції та Іранської Армії, які можуть бути причетні до збиття літака. Їх обвинувачують лише у службовій недбалості, а вище керівництво КВІР та ІА взагалі не перебуває під слідством.

Іран довго заперечував причетність КВІР до катастрофи і продовжує приховувати інформацію досі. Наприкінці грудня Тегеран офіційно відмовився від переговорів щодо повного відшкодування шкоди за збиття пасажирського літака.

Київ прагне притягнути до відповідальності винних у трагедії і домогтися від Тегерана гідної компенсації родичам загиблих. Іран же, не виявляючи готовності проводити об'єктивне розслідування, хоче скоріше здати справу в архів. Докладніше про те, чому переговори з іранцями – це забіг на «довгу дистанцію», читайте в статті Володимира Кравченка «Не в грошах правда» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Авіакатастрофа в Ірані
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі