У іранському міністерстві закордонних справ звинуватили Україну, Канаду, Швецію та Велику Британію в нібито переслідуванні "політичних цілей та інтересів" у межах їхнього позову, поданого проти Ірану до Міжнародного суду ООН за збиття пасажирського літака "Міжнародних авіаліній України" PS752 у 2020 році, повідомив колишній заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов.
"Іранська сторона стверджує, що провела детальне розслідування, проте об’єктивність іранського слідства викликає великі сумніви. Адже, попри заяви, на практиці іранська влада постійно перешкоджала слідству. Очевидно, влада Ірану намагається уникнути відповідальності за збиття цивільного літака", – додав він у Twitter.
Минулого тижня Україна, Канада, Швеція та Велика Британія подали позов до Міжнародного суду ООН проти Ірану через збиття літака компанії МАУ. Міністри чотирьох держав у спільній заяві раніше розповіли подробиці звернення, яким прагнуть притягнути Тегеран до відповідальності.
У вересні 2022 року сім’ї жертв збитого літака рейсу PS752 подали заяву до Міжнародного кримінального суду з проханням розпочати розслідування збиття як потенційного військового злочину та злочину проти людства.
На річницю трагедії у 2023 році колишній заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов заявив, що всі спроби домовитися з Іраном про сприяння розслідуванню "зайшли у глухий кут". Він висловив думку, що майданчиком для встановлення справедливості можуть стати міжнародні суди.
У квітні Іран заявив, що суд виніс обвинувальні вироки 10 іранським військовослужбовцям, нібито причетним до збиття пасажирського літака, в якому перебували 176 людей. Одного з командирів було засуджено до 13 років позбавлення волі, а дев'ять інших отримали строки від одного до трьох років позбавлення волі.