Зеленський підписав закон про відповідальність за брехню в деклараціях

Поділитися
Зеленський підписав закон про відповідальність за брехню в деклараціях Президент підписав закон про штрафи за недостовірне декларування © Сайт президента України
Відповідальність за недостовірне декларування буде відновлено через два місяці після скасування.

Президент Володимир Зеленський у середу, 23 грудня, підписав ухвалений Верховною Радою закон про відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування, повідомили в Офісі президента.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» №1074-X передбачає внесення відповідних змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів, а також до закону «Про запобігання корупції».

На Банковій запевнили, що підписаний закон «усуває прогалини в законодавстві, що виникли в зв'язку з рішенням Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року» і забезпечує можливість притягнення до кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації чиновників, депутатів, правоохоронців тощо.

Верховна Рада проголосувала за повернення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування 4 грудня. Як покарання автори законопроекту передбачили штрафи і обмеження свободи, але не позбавлення волі, як це було раніше. Володимир Зеленський натякнув, що в майбутньому відповідальність за брехню в деклараціях можуть посилити.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі