ВРП відмовилася відсторонити ще п'ятьох фігурантів справи суддів ОАСК, крім Вовка

Поділитися
ВРП відмовилася відсторонити ще п'ятьох фігурантів справи суддів ОАСК, крім Вовка
Справи деяких в ВСП навіть не розглядали через неправильно складені документи

Вища рада правосуддя також відмовилася відсторонити від виконання обов'язків інших фігурантів справи про спробу захоплення влади в Україні - заступника голови Окружного адмінсуду Києва Євгена Аблова і ще чотирьох суддів ОАСК.

Як повідомляє пресслужба ВРП, щодо заступника голови суду Аблова там прийшли до висновку, що докази, якими обґрунтована його підозра, нібито отримані без санкції суду.

Крім того, в ВРП вважають необґрунтованими ризики, які, на думку генпрокурора, можуть виникнути, якщо Аблов продовжить здійснювати правосуддя. Також в Раді заявляють, що Офіс генпрокурора не надав доказів того, що Аблов може впливати на свідків.

Клопотання про відсторонення суддів ОАСК Володимира Келеберди і Олексія Огурцова ВСП повернув генпрокурору без розгляду "через порушення порядку повідомлення судді про підозру".

Також ВСП відмовився відсторонити суддю ОАСК Ігоря Качура, тому що «підозра судді не обгрунтовано належним чином». Докази нібито отримані без дозволу суду. Крім того, Вища рада правосуддя не задовольнили обґрунтування того, що Качур може впливати на свідків

Клопотання по судді ОАСК Ігорю Погрібніченко також повернуто Ірині Венедиктової "через порушення порядку повідомлення про підозру", повідомили в ВРП.

Раніше ВСП відмовився відсторонити главу ОАСК Павла Вовка від виконання службових обов'язків. Рада вважає, що в матеріалах справи "немає доказів належного вручення підозри" Вовку, тому суддя не перебуває в статусі підозрюваного. Глава ЦПК Віталій Шабунін назал таке рішення ВСП відповідальністю безпосередньо президента Володимира Зеленського і глави його Офісу Андрія Єрмака

Нагадаємо, 14 серпня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала подання до Вищої ради правосуддя про відсторонення від посад суддів Окружного адмінсуду Києва – без цього неможливо притягнути їх до кримінальної відповідальності.

3 серпня ВАКС обрав запобіжний захід одному з фігурантів справи, голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Рішення стало маркерним для групи підтримки Вовка, зокрема ВРП, яка заявляла про «тиск на суд». Адже показало, що підозри обґрунтовані. Після чого справу у ВАКС забрали.

17 липня НАБУ оголосило підозру в створенні злочинної організації і захопленні влади Павлу Вовку і ще п'ятьом суддям: Володимиру Келеберді, Ігорю Качуру, Миколі Сірошу, Ігорю Погрібніченку, Олексію Огурцову та Леоніду Остапцю. Підозри ґрунтуються на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка, частину яких було опубліковано в 2019 році. У будівлі суду  того ж дня відбулися обшуки.

Фігуранти розслідування активно перешкоджають слідству: одночасно пішли у відпустку, заблокувавши НАБУ можливість допитати їх, відмовлялись отримувати повістки на допит, скаржились президенту на «гранітоїдів і лояльних до них ЗМІ», а адміністрація суду повертала проєкти підозр правоохоронцям.

11 серпня НАБУ оголосило в розшук голову ОАСК Павла Вовка, суддів і двох колишніх членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. 12 серпня Вовк написав в Facebook, що нікуди не виїжджав, і разом з колегами знаходиться на своєму робочому місці. У суді цю інформацію підтвердили.

Докладніше про корупційний скандал в ОАСК, розслідування НАБУ і дії Офісу президента з порятунку цього зручного для всіх влад суду читайте в статтях Інни Ведернікової «Вовки. По сліду НАБУ-2» і в першій частині матеріалу та Олександра Лємєнова «Суд, що загрожує державі» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі