Венедіктова попросила ВРП відсторонити Павла Вовка і суддів ОАСК - Бутусов

Поділитися
Венедіктова попросила ВРП відсторонити Павла Вовка і суддів ОАСК - Бутусов Вовка і його підлеглих підозрюють у спробі захоплення влади © Українська Правда
Притягти суддів до кримінальної відповідальності без дозволу Вищої ради правосуддя не можна.

Генпрокурор Ірина Венедіктова підписала подання до Вищої ради правосуддя про відсторонення від посад суддів Окружного адмінсуду Києва, підозрюваних в спробі захоплення влади, повідомив журналіст Юрій Бутусов із посиланням на власні джерела.

«Сьогодні ввечері генеральний прокурор Ірина Венедиктова підписала подання про відсторонення від посади семи суддів Окружного адміністративного суду Києва, включаючи голову суду Павла Вовка» - написав Бутусов на своїй сторінці у Facebook  у п'ятницю, 14 серпня.

Журналіст нагадав, що в Україні притягти суддів до кримінальної відповідальності без дозволу ВРП не можна. Відповідне подання повинен підписати генеральний прокурор або ж його заступник. У випадку справи ОАСК, яку веде Національне антикорупційне бюро, це мав зробити голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. Але зараз він перебуває у відпустці.

«Те, що з 17 липня справа зависла, призвело до скандалу, оскільки Вовк використав для свого захисту зв'язку в Офісі президента. Але все-таки сьогодні конфлікт в ГПУ було вирішено - особисто Венедіктова підписала подання пщодо Вовка і його спільників», - зазначив журналіст.

Голові ОАСК Павлу Вовку і його підлеглим 17 липня НАБУ оголосило підозри у створенні злочинної організації і захопленні влади. Підозри грунтуються на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка, частину яких було опубліковано в 2019 році. У будівлі суду  того ж дня відбулися обшуки.

Фігуранти розслідування Павло Вовк, його заступник Євген Аблов, а також Богдан Санін, Ігор Качура, Олексій Огурцов, Ігор Погрібніченко, Віктор Шулежко  в Володимир Келеберда одночасно пішли у відпустку. У ОАСК заявили, що НАБУ тепер не може допитати цих суддів, так як це буде порушенням їхнього конституційного права на відпочинок.

Також судді ОАСК поскаржилися президенту Володимиру Зеленському на тиск «політиків, грантових активістів і лояльних до них ЗМІ».  А члени проросійської фракції «Опозиційної платформи – За життя» і депутати з «групи Ігоря Коломойського» в «Слузі народу» намагаються оскаржити в Конституційному суді створення НАБУ. За даними ZN.UA, різка «стурбованість» конституційністю створення Бюро пов'язана з розслідуванням щодо Павла Вовка. 

11 серпня НАБУ оголосило в розшук Вовка, його заступника, трьох суддів ОАСК і двох колишніх членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

У липні минулого року Генпрокуратура спільно з НАБУ провела ряд слідчих дій в Окружному адміністративному суді Києва.  

У ході торішніх обшуків в ОАСК були виявлені записи, що свідчать про втручання суду в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. На них людина з голосом, схожим на голос Вовка, дає вказівки адвокатам і суддям, як «вирішувати питання» з ВККС.

Детальніше про корупційний скандал в ОАСК, розслідування НАБУ і діях Офісу президента з порятунку цього зручного для всіх влад суду читайте в матеріалі Інни Ведернікової «Вовки. По сліду НАБУ-2».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі