Плівки Вовка: Антикорупційний суд обрав запобіжний захід голові ДАС Холоднюку

Поділитися
Плівки Вовка: Антикорупційний суд обрав запобіжний захід голові ДАС Холоднюку © Державна судова адміністрація
Клопотання прокуратури суд задовольнив частково.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід одному з фігурантів «плівок Вовка», голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку, повідомляє «Інтерфакс-Україна» із залу суду.

На засіданні в понеділок, 3 серпня, суд частково задовольнив клопотання прокуратури, відпустивши його під особисте зобов'язання.

У пресслужбі суду уточнили, що підозрюваний зобов'язаний: прибувати до детективів НАБУ, прокурорів і в суд на першу вимогу; повідомляти їм про зміну місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, свідками та потерпілими у цій справі.

Термін дії обов'язків - до 16 вересня 2020 року.

Рішення ВАКС щодо Холоднюка має стати маркером для всієї справи про створення ОЗУ в Окружному адміністративному суді Києва. Визнавши достатніми докази проти Холоднюка, Антикорупційний суд визнає й обґрунтованість підозри проти суддів ОАСК, і позиція Вищої ради правосуддя, яка встала на захист Вовка, буде дискредитована.

Фактично зараз перспективи найскандальнішої суддівської справи України – у руках Антикорупційного суду.

Особливість ситуації у тому, що виключні повноваження ОАСК дають цьому суду право розглядати справи, що стосуються позовів проти центральних органів державної влади. Ба більше, під час розгляду справ практично блокувати будь-які дії держави. У поєднанні з корупційною мережею і зв'язками голови ОАСК у судах іншої юрисдикції, зокрема і Конституційному, ця історія, на думку детективів НАБУ, безпосередньо пов'язана з національною безпекою.

Слабкість позиції обвинувачення із самого початку полягала в незавершеності фоноскопічної експертизи записів з кабінету голови суду. Захист Вовка ефективно використовував слабкість, оперативно і офіційно надавши  результати своєї експертизи, яка назвала плівки монтажем. Що дозволило Вовку заявити про «політичний тиск» і без проблем переобратися головою ОАСК.

Втім, нещодавні заяви директора НАБУ Артема Ситника на брифінгу з нагоди затримання ексголови «Укравтодору» Славоміра Новака свідчать про те, що результати експертизи у слідства тепер є. А з огляду на те, що підслідність у справі ОАСК повністю перейшла бюро, з'явилася реальна перспектива всебічного розслідування.

Докладніше про реперні точки справи ОАСК читайте в матеріалі Інни Ведернікової «Вовки. По сліду НАБУ-2». Про причини конфронтації судової влади і НАБУ, використання постмайданною владою подвійних стандартів при реформуванні судової системи і суть «плівок Вовка», опублікованих у 2019 році, читайте в першій частині матеріалу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі