Судді ліквідованого ОАСКу продовжують отримувати величезні зарплати — Бутко

Інфографіка
Поділитися
Судді ліквідованого ОАСКу продовжують отримувати величезні зарплати — Бутко © ОАСК/facebook
За останні пів року судді ліквідованого суду отримали понад 40 мільйонів гривень.

У грудні минулого року Верховна Рада ухвалила рішення про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва. Однак голова ліквідованого ОАСК Павло Вовк та його колеги продовжують бути суддями й отримують величезні зарплати, зазначає голова Всеукраїнського об'єднання "Автомайдан" Катерина Бутко в колонці "УП".

За останні пів року (з грудня по травень) судді ліквідованого суду отримали 40 970 928 гривень. До кінця літа ця сума може зрости до 50 мільйонів гривень. Павло Вовк з 1 грудня по 31 травня отримав майже 1,2 мільйона гривень, а його колишній заступник Євгеній Аблов отримав найбільше з усіх суддів – понад 1,5 мільйона гривень. 

За словами Бутко, Аблов все ще намагається "втекти в почесну відставку". У порядку денному Вищої ради правосуддя на 20 червня стояло питання відставки Євгенія Аблова. Однак сьогодні ВРП не розглядала питання про "почесну" його відставку "у зв’язку з необхідністю доопрацювання". Аблов хоче піти на пенсію із пожиттєвим утриманням у сотні тисяч, адже у ВРУ, зазначає Бутко, зареєстровано законопроєкт, який прямо забороняє звільнення суддів у почесну відставку, якщо щодо них існує не розглянута дисциплінарна скарга або вони є підозрюваними чи обвинуваченими у злочинах.

Вовк, Аблов та ще п'ять суддів є обвинуваченими у так званій справі "плівок ОАСК". У червні 2022 року Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерували до суду справу за фактами змови на захоплення державної влади, перешкоджанні роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також участі у злочинній організації і зловживанні впливом головою і суддями Окружного адміністративного суду м. Києва у змові з низкою інших осіб.

Як повідомлялося раніше, перед початком повномасштабного вторгнення ОАСК намагався розглянути позов експрезидета-втікача Віктора Януковича до парламенту щодо "незаконного" позбавлення повноважень. У такий спосіб РФ планувала легалізувати Януковича після захоплення України.

За перші пів року після ліквідації ОАСКу ці обвинувачені судді заробили понад сім мільйонів гривень.

Українська Правда

Катерина Бутко підкреслює, що  для того, щоб судді ліквідованого ОАСК перестали отримувати суддівські зарплати, вони мають перестати бути суддями. За її словами, важливо, що це має бути не добровільна відставка, а саме звільнення з посади.

Авторка називає кілька теоретичних варіантів звільнення цих суддів:

  • Вища кваліфікаційна комісія суддів та кваліфікаційне оцінювання – більшість суддів ОАСКу не пройшли кваліфікаційне оцінювання і вони будуть проходити його в оновленій ВККС.

"Для відновлення процесу оцінювання мають сформувати Громадську раду доброчесності, при цьому щодо більшості суддів ОАСКу вже є висновки попереднього складу ГРД про недоброчесність... Щоправда, самого лише рішення ВККС з рекомендацією про звільнення суддів буде недостатньо. Для остаточного завершення процедури необхідно буде також отримати рішення від Вищої ради правосуддя про звільнення суддів", – наголошує Бутко.

  • Вища рада правосуддя та дисциплінарне покарання – Аблова, Вовка та частину їх колег ВРП може звільнити внаслідок розгляду дисциплінарних скарг щодо їх рішень чи поведінки. Проте нині  ВРП не розглядає дисциплінарні скарги. Для цього необхідно, щоб парламент ухвалив закон про Службу дисциплінарних інспекторів.
  • Вища рада правосуддя та звільнення за вироком суду – судді Вовк, Аблов, Келеберда, Качур, Огурцов, Санін та Погрібніченко є "клієнтами" Вищого антикорупційного суду у справі "плівок ОАСК". У разі ухвалення обвинувального вироку, повноваження суддів припиняться й вони будуть позбавлені всіх суддівських гарантій, зокрема права на грошове забезпечення.

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) у процесі ліквідації та вже не здійснює правосуддя, але його судді всіма можливими способами намагаються цьому завадити або принаймні сповільнити цей процес. Детальніше читайте у статті Марії Глушко та Володимира Гришко "Як судді ОАСК блокують процес ліквідації «вовчого» суду позовами".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі