У ДБР оцінили перспективи справ щодо Тупицького

Поділитися
У ДБР оцінили перспективи справ щодо Тупицького У ДБР визнали наявність проблем у розслідуванні справ щодо голови КСУ, якого відсторонив Зеленський © Прямой
Керівництво Бюро очікує результатів роботи слідчих.

Керівництво Державного бюро розслідувань очікує, що результати розслідування кримінальних проваджень, в яких фігурує відсторонений від посади голови Конституційного суду Олександр Тупицький, будуть представлені найближчим часом. За словам в.о. голови ДБР Олександра Сухачева, робота слідчих у цих справах ведеться щодня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Перспектива кримінальних проваджень: найближчим часом ми очікуємо результатів завершення по конкретних провадження, є певні труднощі з інших проваджень», - повідомив Сухачов на засіданні комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності у вівторок, 2 березня.

Він пообіцяв, що про результати розслідування ДБР поінформує громадян.

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького терміном на два місяці., а 28 лютого - ще на місяць. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора.

У КСУ указ назвали незаконним і пригрозили Зеленському кримінальною відповідальністю за втручання в роботу суду.

28 грудня голові КСУ оголосили підозру в підкупі свідка і дачі завідомо неправдивих показань (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України).

За тиждень до цього «Схеми» опублікували розслідування про участь Тупицького у подіях, що привели до зміни власника заводу в Зугресі, й опублікували запис розмови Тупицького з донецьким бізнесменом Владиславом Дрегером, якого суддя КСУ намагався відрадити від співпраці зі слідством.

12 січня щодо Тупицького відкрили ще одну кримінальну справу - про самовільне присвоєння владних повноважень (с. 353 КК).

27 жовтня 2020 року Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі