Слідчі Державного бюро розслідувань не мають повноважень повідомляти про підозру судді Конституційного суду.
З такою заявою виступили судді Конституційного суду, коментуючи відповідні дії ГБР, повідомляє пресслужба КС.
"Відповідно до частини дев'ятої статті 24 закону України "Про Конституційний суд України" судді Конституційного суду про підозру у вчиненні кримінального злочину повідомляє генеральний прокурор або особа, яка здійснює його повноваження. Це робить неправомірним здійснення цієї процесуальної дії будь-ким з інших осіб", - вказується в повідомленні.
"У зв'язку з цим, викликає подив і занепокоєння інформація, оприлюднена на сайті Державного бюро розслідувань про те, що "... слідчі Державного бюро розслідувань за погодженням з в.о. генерального прокурора повідомили про підозру судді Конституційного суду України, який здійснює адміністративні функції його глави, 28 грудня 2020 року в скоєнні кримінальних злочинів проти правосуддя, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України (завідомо неправдиві показання, з'єднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від дачі показань)", - відзначили в суді.
Також в КС прокоментували недопуск Тупицького співробітниками УДО на робоче місце 19 січня.
Так, в КС вважають, що інформація про забезпечення ГБР виконання указу президента України від 29 грудня 2020 року № 607/2020, згідно з яким останній протягом двох місяців не має права виконувати повноваження судді КС і його глави і не має права перебувати в приміщенні даного суду, не відповідає дійсності.
"Виходячи зі змісту указу президента України" Про відсторонення від посади судді Конституційного муда України "№ 607/2020 Тупицький О.М. відсторонений від посади судді Конституційного суда України терміном на два місяці. Таке відсторонення не позбавляє його статусу судді Конституційного муда України та його глави. Текст згаданого указу не містить ніяких вказівок або заборон щодо допуску судді Конституційного суду України Тупицького О.М. в будівлю Конституційного суду України", - наголошують у КС.
Нагадаємо, вранці 19 січня Тупицький не зміг потрапити до свого робочого кабінету у будівлі КСУ. У суді дії військовослужбовців УДО назвали «протиправним втручанням у діяльність судді».
29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького терміном на два місяці. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора.
Напередодні голові КСУ оголосили підозру в підкупі свідка і дачі завідомо неправдивих показань (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України), справа стосується захоплення майна під час роботи Тупицького суддею на Донеччині.