Тупицький каже, що готовий прийти для вручення підозри і просить Венедіктову "забезпечити належне процесуальне керівництво"

Поділитися
Тупицький каже, що готовий прийти для вручення підозри і просить Венедіктову © aspi.com.ua
Водночас у КСУ заявили, що слідчі ДБР нібито не мали права повідомляти Тупицькому про підозру.

Відсторонений голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявив про те, що готовий прийти для вручення йому підозри, йдеться у заяві, опублікованій на сайті КСУ. Він також звернувся до генпрокурорки Ірини Венедіктової, щоб вона звернулася до президента Володимира Зеленського для скасування наказу про відсторонення Тупицького. Водночас на сайті КСУ відреагували на підозру, оголошену Тупицькому Державним бюро розслідувань.

"Готовий прибути для участі у відповідній процесуальній дії (здійсненні вручення мені повідомлення про підозру) у визначені Вами або іншим компетентним фахівцем в установленому порядку дату і час", - йдеться у заяві Тупицького.

Він також звернувся до Венедіктової та попросив її "забезпечити належне процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №12013110060002990, усунути допущені прокурорами і слідчими Державного бюро розслідувань порушення". Також Тупицький просить генпрокурорку надати можливість реалізувати його конституційне право на захист, та "вжити заходів належного правового реагування" щодо слідчих ДБР і прокурорів, які, за версією судді “допустили зазначені порушення закону і службові зловживання".

Крім того, у заяві Тупицький просить Венедіктову звернутися до президента, щоб він скасував свій указ про відсторонення голови КСУ від посади.

Водночас у Конституційному суді заявили про те, що підозру судді КСУ може повідомляти генеральний прокурор.

“Відповідно до частини девʼятої статті 24 Закону України «Про Конституційний Суд України» судді Конституційного Суду про підозру у вчиненні кримінального правопорушення повідомляє Генеральний прокурор або особа, яка здійснює його повноваження. Це робить неправомірним здійснення цієї процесуальної дії будь-ким з інших осіб”, - йдеться у заяві КСУ.

При цьому в Конституційному суді стверджують, нібито текст президентського указу про відсторонення Тупицького не містить  жодних вказівок чи заборон щодо його допуску до будівлі суду. За версією КСУ, відповідним указом Тупицького “відсторонили від посади судді Конституційного Суду України строком на два місяці. Таке відсторонення не позбавляє його статусу судді Конституційного Суду України і його Голови”.

В КСУ також заявили про те, що співробітники Управління державної охорони нібито порушили Конституцію, закон про держохорону та Порядок допуску на об’єкти КС, коли не пустили Тупицького до будівлі КСУ.

Вранці в КСУ заявили про те, що співробітники Управління державної охорони України не пускають Тупицького до будівлі Конституційного суду та його робочого кабінету. Сам відсторонений голова КСУ пожалівся на те, що такі дії є нібито “протиправним втручанням у його діяльність”.

Своєю чергою в УДО запевнили, що військовослужбовці діють у межах закону. Вони також посилаються на указ президента Володимира Зеленського про відсторонення Тупицького від посади на два місяці, звернення ДБР та вимоги Конституції і Кримінального кодексу.

Після цього слідчі ДБР повідомили Тупицькому про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень проти правосуддя. Зокрема, в ДБР зазначили, що відсторонений суддя у порушення Конституції України та Кримінального процесуального кодексу продовжує ходити до КСУ та перешкоджати розслідуванню справи, у якій проходить як підозрюваний.

28 грудня минулого року голові КСУ оголосили підозру в підкупі свідка і дачі завідомо неправдивих показань (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України).

За тиждень до цього «Схеми» опублікували розслідування про участь Тупицького у подіях, що привели до зміни власника заводу в Зугресі, й опублікували запис розмови Тупицького з донецьким бізнесменом Владиславом Дрегер, якого суддя КСУ намагався відрадити від співпраці зі слідством.

Наступного дня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького терміном на два місяці. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора. У КСУ указ назвали незаконним і пригрозили Зеленському кримінальною відповідальністю за втручання в роботу суду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі