Прокурори не планують вручати повідомлення про підозру голові Конституційного суду Олександру Тупицькому, коли він повернеться в Україну з ОАЕ, повідомили в Офісі генпрокурора. На Різницькій підкреслили, що Тупицький вже перебуває в статусі підозрюваного.
«Тупицький уже має статус підозрюваного, він був повідомлений про підозру належним чином і за законною процедурою. Тому ніяких процесуальних дій в аеропорту не планується», - повідомили інформагентству «Інтерфакс-Україна» в Офісі генпрокурора в середу, 13 січня.
Раніше голова КСУ, посилаючись на джерела в Офісі президента, повідомив, що йому нібито планують повідомити про підозру ввечері в середу в будівлі аеропорту, коли він з родиною повернеться в Україну з відпочинку.
За словами Тупицького, себе підозрюваним він не вважає, так як йому не вручили повідомлення в установленому законом порядку.
У свою чергу, член наглядової ради «Укрзалізниці» і колишній народний депутат Сергій Лещенко повідомляв, що Тцпицькому планують інкримінувати ще один злочин - зловживання владою (ст. 364-а Кримінального кодексу). За версією слідства, Тупицький не мав права проводити засідання КСУ і відправляти самого себе у відпустку після того, як президент Володимир Зеленський відсторонив його від посади судді.
6 січня стало відомо, що відсторонений голова КСУ Олександр Тупицький з родиною вилетів з Києва на відпочинок в Дубаї. За чотири дні у ЗМІ з’явились фото з відпочинку Тупицького, стверджувалось, що родина винаймає розкішну королівську віллу.
29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького терміном на два місяці. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора.
У КСУ указ назвали незаконним і пригрозили Зеленському кримінальною відповідальністю за втручання в роботу суду.
28 грудня чолі голові КСУ оголосили підозру в підкупі свідка і дачі завідомо неправдивих показань (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України).
За тиждень до цього «Схеми» опублікували розслідування про участь Тупицького у подіях, що привели до зміни власника заводу в Зугресі, й опублікували запис розмови Тупицького з донецьким бізнесменом Владиславом Дрегер, якого суддя КСУ намагався відрадити від співпраці зі слідством.
27 жовтня 2020 року Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.
КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень
У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.
Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.
Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.