Судова реформа найважливіша для України, однак вона майже не починалася – посол Німеччини

Поділитися
Судова реформа найважливіша для України, однак вона майже не починалася – посол Німеччини © Херсон Онлайн
Без політичної волі на найвищому рівні у реформи немає шансів, наголошує дипломат.

Судова реформа, як і реформи децентралізації та адміністративно-територіальна, - одна з найважливіших для України, вважає посол Німеччини в Україні Анка Фельдхузен. Але її реалізацією ще повноцінно не займалися.

«На що я дійсно хочу звернути увагу, так це судова реформа. Разом з реформою децентралізації, місцевого самоврядування, це, на мій погляд, найважливіша в Україні реформа, яку ще навіть майже не було розпочато», - підкреслила посол в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

Фельдхузен нагадала, що сам по собі проєкт закону №3711 «Про внесення змін до закону України «Про судоустрій і статус суддів»» не є реформою. Так, в Україні є Верховний суд, але він не може функціонувати окремо в системі, яка не працює.

«Це спроба вилікувати щось через рішення Конституційного суду, щоб, врешті-решт, мати Вищу кваліфікаційну комісію суддів і заповнити дві тисячі вакансій суддів. Але треба зробити набагато більше », - пояснила вона, додавши, що у голови комітету ВР з питань правової політики Андрія Костіна й інших є ідеї, як це можна зробити.

Посол вважає, що внести необхідні зміни до Конституції нинішнє скликання Верховної Ради вже не зможе через відсутність конституційної більшості, яка б проголосувала за них.

«Вища Рада правосуддя - це конституційний орган, і це одна з проблем. Тобто змінити Конституцію - це вже неможливо. Однак мені здається, що вони почали думати, що можна зробити з усіх боків, щоб ця система функціонувала краще і щоб у людей почала з'являтися довіра», - додала Фельдхузен.

Дефіцит довіри до судової системи України, як з боку громадян, так і політичних лідерів - ще одна проблема її роботи, зазначає посол.

Судова реформа в Україні може зайняти багато часу і не завершитися до кінця президентської каденції Володимира Зеленського. Проте, голова держави повинен підтримати її, вважає Фельдхузен. А всім партнерам і міжнародним донорам України варто працювати на те, щоб реформа відбулася.

«Президент сам повинен відстоювати реформу і сказати: «Судова реформа - це наша мета», навіть якщо вона не закінчиться до терміну його президентства. Без політичної волі на найвищому рівні вона не може навіть розпочатися. Зараз я багато з усіма говорю про це», - сказала вона.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».

Докладніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі