Стефанчук хоче реформувати КСУ окремо від судової системи

Поділитися
Стефанчук хоче реформувати КСУ окремо від судової системи
Причиною віцеспікер назвав те, що КСУ - орган, який є вищим гарантом верховенства Конституції в Україні

Реформа Конституційного суду повинна проводитися швидко і окремо від реформи судової системи України, оскільки КС не є органом системи судочинства, а вищим гарантом верховенства Конституції.

Про це заявив перший заступник голови Верховної Ради, представник президента в парламенті Руслан Стефанчук на засіданні РНБО, передає «Інтерфакс-Україна».

"Конституційний суд - це не орган системи судочинства. У нього з судочинства є тільки назва" суд ". І тому нам потрібно розуміти, що в реформу судової системи ми навряд чи можемо" закатати "реформу Конституційного суду України. Тому питання Конституційного суду повинен розглядати окремо, позаблоковий, тому що орган, який є вищим гарантом верховенства Конституції в Україні. Тому я за судову реформу, але питання Конституційного суду має вирішуватися швидко і за рамками цієї судової реформи ", - сказав він.

Нагадаємо, за даними ZN.ua, упродовж доби президент Володимир Зеленський внесе до Верховної Ради як невідкладний проєкт закону «Про відновлення довіри до конституційного судочинства», суть якого полягає в зміні складу Конституційного суду.

Також ZN.ua дізналося подробиці рішень, прийнятих на позачерговому засіданні РНБО.

Колишній голова Конституційного суду, професор «Києво-Могилянської академії» Станіслав Шевчук знайшов в тексті рішення КСУ щодо скасування низки антикорупційних положень законодавства запозичення зі збірки «Федераліст» про конституційну систему США.

Так, на своїй сторінці в Facebook Шевчук порівняв текст рішення суду, який підготував суддя Ігор Сліденко, і частина есе зі збірки «Федераліст» Джея, Медісона і Гамільтона про уразливість судової гілки в США.

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за поданням членів фракції проросійської ОПЗЖ щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

У зв'язку з таким рішенням, Національне агентство з попередження корупції в 18 годин 28 жовтня закрило реєстр електронних декларацій.

У НАЗК заявили, що рішення Конституційного Суду фактично заблокувало реалізацію місцевих виборів. Відзначається, що без відповідної перевірки жоден керівник державного органу, в тому числі жоден переможець місцевих виборів, не може бути офіційно призначений.

Водночас глава МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що рішення є серйозним ударом, однак ще не руйнує взаємодію України та західних партнерів.

При цьому в ЄС вже заявили про те, що рішення КСУ про скасування ключових антикорупційних повноважень НАЗК, кримінальної відповідальності за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською Комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму.

Президент України Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради нацбезпеки й оборони у зв'язку зі скандальним рішенням Конституційного суду. Він також очікує від суддів КСУ пояснень про причини, за якими суд прийняв останні спірні резонансні рішення.

Детальніше про мотиви скасування статті про недостовірне декларування, незаконне збагачення, а також електронне декларування та наслідки цього рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» для ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі