У тексті скандального рішення КСУ знайшли уривки з есе Гамільтона про конституційну систему США

Поділитися
У тексті скандального рішення КСУ знайшли уривки з есе Гамільтона про конституційну систему США Олександр Гамільтон, американський політик 118 століття
Суддя КСУ Сліденко видав ідеї Гамільтона за свої, з якими погодилася більшість суддів КСУ

Колишній глава Конституційного суду, професор «Києво-Могилянської академії» Станіслав Шевчук знайшов в тексті рішення КСУ щодо скасування низки антикорупційних положень законодавства запозичення зі збірки «Федераліст» про конституційну систему США.

Так, на своїй сторінці в Facebook Шевчук порівняв текст рішення суду, який підготував суддя Ігор Сліденко, і частина есе зі збірки «Федераліст» Джея, Медісона і Гамільтона про уразливість судової гілки в США.

«Зрозуміло, що судді КСУ, які голосували за це рішення, ніколи не читали «Федераліст», інакше вони б звернули увагу, що там в проєкт цього рішення... Я завжди кажу своїм студентам, що з цього твору треба починати вивчати конституційне право. Сліденко сумлінно виконав своє завдання і видав ідеї Гамільтона за свої, з якими погодилася більшість суддів КСУ, які проголосували за це рішення», - написав Шевчук.

Для порівняння він навів тези з рішення КСУ і цитати з «федералістів» - тексти майже ідентичні.

З рішення суду:

«Конституційний суд України виходить з того, що судова влада, з огляду на сутність її функцій, є найменш небезпечною для демократичного управління та інших гілок державної влади, а також для природних прав людини, визначених Конституцією України, оскільки має менше можливостей для їх порушення або негативного впливу на них. Адже законодавча влада встановлює правила, виконавча влада застосовує примус, а судова влада не має ні того, ні іншого. Судова влада не має ні військової, ні фінансової сили, ні безпосередніх важелів впливу на інші гілки державної влади, тому вона є найбільш вразливою до зазіхань інших гілок державної влади».

Цитата з «федералістів»:

«При уважному розгляді положення різних влад стає очевидним, що в уряді, де вони розділені, судова влада через істоти своїх функцій завжди найменше небезпечна для політичних прав, визначених конституцією, бо у цієї влади найменші можливості для їх порушення або обмеження. Президент не тільки розподіляє блага, але і тримає меч спільноти. Законодавча влада не тільки розпоряджається скарбницею, але і наказує правила, що визначають обов'язки і права кожного громадянина. Судова влада, з іншого боку, не має ніякого впливу ні на меч, ні на скарбницю, не стосується ні сили, ні багатства суспільства і не може приймати рішень, що тягнуть за собою активні дії. Можна справедливо зробити висновок, що ця влада не має ні силою, ні волею, а виносить тільки судження і зрештою залежить від допомоги виконавчої влади для втілення їх в життя».

«Федераліст» (The Federalist Papers) - збірник з 85 статей на підтримку ратифікації Конституції США. Він був опублікований Олександром Гамільтоном, Джеймсом Медісон і Джоном Джеєм в 1787-1788 роках в газетах штату Нью-Йорк. «Федераліст» вважається найважливішою з робіт по мистецтву управління державою і політичної теорії, коли-небудь написаних американцями.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за поданням членів фракції проросійської ОПЗЖ щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

У зв'язку з таким рішенням, Національне агентство з попередження корупції в 18 годин 28 жовтня закрило реєстр електронних декларацій.

У НАЗК заявили, що рішення Конституційного Суду фактично заблокувало реалізацію місцевих виборів. Відзначається, що без відповідної перевірки жоден керівник державного органу, в тому числі жоден переможець місцевих виборів, не може бути офіційно призначений.

Водночас глава МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що рішення є серйозним ударом, однак ще не руйнує взаємодію України та західних партнерів.

При цьому в ЄС вже заявили про те, що рішення КСУ про скасування ключових антикорупційних повноважень НАЗК, кримінальної відповідальності за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською Комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму.

Президент України Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради нацбезпеки й оборони у зв'язку зі скандальним рішенням Конституційного суду. Він також очікує від суддів КСУ пояснень про причини, за якими суд прийняв останні спірні резонансні рішення.

Детальніше про мотиви скасування статті про недостовірне декларування, незаконне збагачення, а також електронне декларування та наслідки цього рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі