Разумков спрогнозував терміни розгляду законопроектів про відновлення функцій НАЗК

Поділитися
Разумков спрогнозував терміни розгляду законопроектів про відновлення функцій НАЗК Разумков стверджує, що перший крок до виходу з спровокованого КСУ кризи вже зроблений © Василь Артюшенко, ZN.UA
Верховна Рада також маэ затвердити порядок складання адмінпротоколів про корупційні правопорушення щодо суддів.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков розраховує, що депутати розглянуть законопроекти про відновлення антикорупційної реформи вже на найближчому пленарному тижні, з 15 по 18 грудня, передає «Інтерфакс-Україна».

Спікер уточнив, що йдеться про відновлення повноважень Національного агентства ыз запобігання корупції і про порядок складання протоколів про адміністративні корупційні правопорушення щодо суддів.

«Була створена робоча група, вона дійсно працює над трьома питаннями, одне з яких вже вирішене - це законопроект про електронне декларування. Він був проголосований минулого тижня в стінах парламенту. Другий аспект - це питання, пов'язані з врегулюванням роботи НАЗК, з тими висновками, що були зроблені Конституційним судом. І також є два законопроекти, зареєстровані профільним комітетом, і я сподіваюся, що на цьому тижні вони будуть проголосовані», - розповів Разумков в ефірі телеканалу «Україна 24» у неділю, 13 грудня.

За словами спікера, він є прихильників прийняття законно про регламент Конституційного суду, що дозволило б «всім рухатися в рамках закону».

«Парламент живе за такими правилами, і інші теж повинні жити за такими правилами», - пояснив свою позицію політик.

Верховна Рада проголосувала за повернення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування 4 грудня. Як покарання автори законопроекту передбачили штрафи і обмеження свободи, але не позбавлення волі, як це було раніше. Володимир Зеленський натякнув, що в майбутньому відповідальність за брехню в деклараціях можуть посилити.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі