В КСУ пообіцяли врахувати зауваження Венеціанської комісії у своїй подальшій роботі

Поділитися
В КСУ пообіцяли врахувати зауваження Венеціанської комісії у своїй подальшій роботі © Андрій Товстиженко, DT.UA
Напередодні ВК оприлюднила другий висновок щодо КСУ.

У Конституційному суді заявили про те, що зараз вивчають висновки Венеціанської комісії щодо конституційної кризи та пообіцяли врахувати зауваження у своїй подальшій роботі. В КСУ кажуть, що згідно з висновками, їхнє рішення від 27 серпня є легітимним.

“Конституційний Суд України констатує, що відповідно до висновку Європейської комісії за демократію через право (Венеційська Комісія) та Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи рішення Конституційного Суду України №13-р/2020, попри критичні зауваження до його мотивації, є легітимним та таким, що підлягає виконанню”, - йдеться у повідомленні КСУ в Facebook.

Крім того, в суді заявили про те, що при підготовці висновків, експерти не дійшли висновку про необхідність зміни складу КСУ. Натомість у висновках йдеться про те, що органи державної влади мають поважати конституційну роль Конституційного суду та повинні виконувати його рішення.

“Водночас окремі політики у засобах масової інформації подають своє трактування висновку Венеційської Комісії у вигідному їм світлі, викривлюючи при цьому справжню сутність його змісту. З метою запобігання маніпулюванню навколо цього питання, наголошуємо, що рішення Конституційного Суду України є легітимним та таким, що підлягає виконанню з урахуванням висновку Венеційської Комісії та Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи”, - додали в КСУ.

У Конституційному суді стверджують, що робота над виконанням відповідного рішення почалася до ухвалення висновків Венеціанської комісії. Згідно з повідомленням суду, це свідчить про конструктивну співпрацю відповідних органів, спрямовану на виконання рішення КСУ та приведення закону у відповідність до вимог Конституції України.

“Разом з тим, висновок містить низку критичних зауважень до вказаного рішення, зокрема, щодо аргументації в мотивувальній частині, порядку вирішення конфлікту інтересів по заявленим відводам суддів, можливих наслідків щодо прийнятого законодавства по боротьбі з корупцією та інших питань. Усі вони вивчаються суддями Конституційного Суду України для врахування при подальшому напрацюванні рішень”, - підсумували в КСУ.

??|??? Згідно з висновками Венеційської Комісії та Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради...

Опубліковано Конституційний Суд України - офіційна сторінка Пʼятниця, 11 грудня 2020 р.

Нагадаємо, 9 грудня Венеціанська комісія опублікувала терміновий, спільний з Генеральним директоратом з прав людини та дотримання законності Ради Європи висновок про законодавчу ситуацію щодо механізмів протидії корупції відповідно до рішення Конституційного суду України. Зокрема, Венеціанська комісія наголошує, що боротьба з корупцією є важливим елементом держави, яка послуговується верховенством закону, але також важливим залишається і повага до Конституції та конституційна справедливість.

На думку ВК, Верховна Рада і виконавча влада повинні поважати роль Конституційного суду як зберігача Конституції і повинні виконувати його рішення.

Напередодні Венеціанська комісія опублікувала другий терміновий висновок щодо реформи Конституційного суду. Зокрема, ВК порадила Верховній Раді розглянути можливість чіткіше висловити свій передбачуваний намір обмежити обсяг рішень Конституційного Суду з конкретних питань, поставлених сторонами перед цим. Крім того, Венеціанська комісія рекомендує заповнити поточні вакансії в Конституційному Суді Верховною Радою і Радою суддів тільки після поліпшення системи призначень, як зазначено вище (перевіряючий орган).

З метою деполітизації складу Конституційного суду депутатська квота повинна обиратися кваліфікованою більшістю. Для цього конституційна поправка буде потрібна на більш пізньому етапі.

Президент Володимир Зеленський заявив про те, що рішення Венеціанської комісії щодо Конституційного суду врахують під час підготовки судової реформи. За його словами, юристи Офісу президента та Верховної Ради вже аналізують висновки й рекомендації.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень.

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі