ПАРЄ закликає Росію до деескалації ситуації біля кордону України

Поділитися
ПАРЄ закликає Росію до деескалації ситуації біля кордону України © ПАРЄ
Через дії РФ ситуація загострюється не лише в Україні, а й у всій Східній Європі.

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Тіні Кокс нагадав Росії про необхідність поважати міжнародне право та закликав до деескалації ситуації на кордоні з Україною, передає "Інтерфакс".

Кокс наголосив, що Україна є державою-членом Ради Європи, і потребує підтримки Ради Європи, щоб подолати свої проблеми, і солідарності.

"Ми можемо і повинні допомогти Україні розвивати себе як життєздатну державу, яка може подбати про своїх громадян, а також може подбати про громадян, які перебувають не під її контролем. Я закликаю РФ поважати міжнародне право та допомогти у деескалації ситуації", - сказав Кокс.

Він закликав усі залучені сторони, держави, міжнародні організації працювати над деескалацією цієї надзвичайно небезпечної ситуації.

"Ми не можемо дозволити, щоб щось вийшло з-під контролю у цій частині нашого континенту", - наголосив Кокс.

Також він нагадав, що анексія Криму - це порушення міжнародного права, і ПАРЄ буде дотримуватися цієї позиції.

Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО «гарантій безпеки», згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женевізасідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були "складними, але професійними", повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятнимиМосква отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові "сфери впливу".

24 січня НАТО анонсувало збільшення своєї військової присутності у Східній Європі через загрозу вторгнення Росії в Україну.

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну" та Олексія Іжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?Про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі