ОАСК не став забороняти Управлінню держохорони не пускати Тупицького в КСУ

Відео
Поділитися
ОАСК не став забороняти Управлінню держохорони не пускати Тупицького в КСУ В Окружному адмінсуді Києва не прислухалися до аргументів Тупицького © Прямой
Голова КСУ просив суд накласти обмеження на УДО в рамках забезпечення його позову.

Окружний адміністративний суд Києва відхилив заяву голови Конституційного суду Олександра Тупицького про забезпечення його позову до Управління державної охорони. Тупицький подав до суду на УДО, співробітники якого не пускали його до КСУ, так як президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Тупицького з посади.

В якості забезпечення позову голова КСУ просив заборонити УДО «створювати йому перешкоди для виконання посадових повноважень», передає «Інтерфакс-Україна».

«Позивач не надав належних та допустимих доказів на підтвердження існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди його правам та інтересам до ухвалення рішення в цій справі», - сказано у визначенні ОАСК.

У суді прийшли до висновку, що застосування запитаних Тупицьким заходів забезпечення позову «не може грунтуватися на обставинах, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги, оскільки цю оцінку суд надає виключно при розгляді справи по суті».

Підготовче засідання за позовом Тупицького призначено на 24 лютого.

Тупицький подав позов до УДО 28 січня, так як 20 січня співробітники Управління держохорони не пустили його в будівлю Конституційного суду. Він також написав листа президенту Володимиру Зеленському з вимогою скликати РНБО і «розблокувати роботу КСУ», а також звільнити співробітників УДО, які не пускали його до Конституційного суду. На «блокування КСУ» Тупицький поскаржився до Верховної Ради, а також написав заяву в Офіс генпрокурора з вимогою відкрити кримінальну справу щодо співробітників УДО.

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького терміном на два місяці. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора.

У КСУ указ назвали незаконним і пригрозили Зеленському кримінальною відповідальністю за втручання в роботу суду.

28 грудня голові КСУ оголосили підозру в підкупі свідка і дачі завідомо неправдивих показань (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України).

За тиждень до цього «Схеми» опублікували розслідування про участь Тупицького у подіях, що привели до зміни власника заводу в Зугресі, й опублікували запис розмови Тупицького з донецьким бізнесменом Владиславом Дрегером, якого суддя КСУ намагався відрадити від співпраці зі слідством.

27 жовтня 2020 року Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі