Тупицький написав відкритого листа Зеленському: просить пустити до КСУ

Документ
Поділитися
Тупицький написав відкритого листа Зеленському: просить пустити до КСУ © aspi.com.ua
Голова суду заявив про ризики встановлення диктатури та створення поліцейської держави.

Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням «розблокувати роботу КСУ». Відкритий лист опубліковано на сайті КСУ.

На виконання указу Зеленського про відсторонення голови суду від посади, співробітники Управління державної охорони не пускають Тупицького до будівлі.

«Звертаюсь до вас як до гаранта додержання Конституції України, а також посадової особи, які підпорядковане УДО, і прошу невідкладно вжити передбачених законом заходів щодо розблокування роботи Конституційного Суду України та усунення протиправно створених працівниками УДО перешкод для виконання суддями КСУ своїх посадових повноважень», - йдеться у заяві.

Тупицький наголошує на тому, що попри президентський указ не втратив статус судді КСУ та продовжує очолювати суд, а отже може розраховувати на гарантії незалежності та недоторканості, надані йому Конституцією.

«Однак ці всі законодавчі та конституційні приписи були брутально порушені працівниками Управління державної охорон, які вдалися до перешкоджання службовій діяльності суддів Конституційного Суду України, голови КСУ та блокування роботи Конституційного суду», - пише він.

За словами голови суду, упродовж 19-21 січня  усі входи та під’їзди до будівлі були заблоковані не лише співробітниками УДО, котрі охороняють її постійно, а й «невідомими у камуфляжній формі».

«З’ясувати, хто ці особи, не вдалося, оскільки їх камуфляжна форма без розпізнавальних знаків і вони категорично відмовилися повідомити, хто вони», - наголошує він.

За словами Тупицького, участь у блокуванні суду міг брати спецпідрозділ УДО «Булат», який залучають до нейтралізації особливо небезпечних злочинців та проведення антитерористичних операцій. Дії спецпризначенців суддя порівнює із діяльністю «зелених чоловічків» - російських військових, які брали учать в анексії Криму в 2014 році.

Документів із офіційною забороною голові КСУ з’являтися на території суду військовослужбовці УДО при собі не мали, каже Тупицький, посилались лише на усний наказ керівництва щодо виконання указу президента.

У заяві суддя наголошує на тому, що своїм указом Зеленський вийшов за межі повноважень, оскільки «Конституція України не наділяє президента правом відсторонювати від посади суддів КСУ». Що ж до Управління державної охорони, то її бійці також діяли на порушення закону «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб».

Окрім звернення до голови держави, Тупицький з колегами подали до прокуратури заяви про вчинення «удошниками» таких злочинів: перевищення службових повноважень; перешкоджання діяльності державного діяча; втручання у діяльність судового органу; захоплення будівлі органів державної влади.

«Особлива небезпечність таких дій працівників УДО полягає у відсутності гарантій того, що у такий же спосіб на виконання «наказу» свого керівництва вони не заблокують діяльність будь-якого органу державної влади України», - наголошує голова Конституційного суду.

На його думку, нині існують реальні ризики повторення блокування з Верховною Радою, Кабінетом міністрів, Центральною виборчою комісією та іншими державними установами, що може призвести до «узурпації державної влади, зміни конституційного ладу, формування поліцейської держави та встановлення диктатури».

Тож у своєму зверненні Тупицький просить президента притягнути до відповідальності військових УДО, котрі брали участь у блокуванні Конституційного суду, та унеможливити повторення таких сценаріїв у майбутньому.

Нагадаємо, 19 січня Державне бюро розслідувань оголосило Олександру Тупицькому підозру в підкупі свідка і дачі завідомо неправдивих показань (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України), справа стосується захоплення майна під час роботи Тупицького суддею на Донеччині. Вранці того ж дня Тупицький не зміг потрапити до свого робочого кабінету у будівлі КСУ.

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького терміном на два місяці. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора.

У суді дії військовослужбовців УДО називають «протиправним втручанням у діяльність судді», а підозру ДБР та указ Зеленського про відсторонення – неконституційними і такими, що виходять за межі їх повноважень. Своєю чергою бюро звинувачує самого Тупицького у порушенні вимог Конституції та КПК України: приходячи до суду, він впливає на перебіг розслідування кримінального провадження, фігурантом якого є.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі