Голова КСУ Олександр Тупицький запевнив голову фракції "Слуга народу" Давида Арахамія в тому, що Суд найближчим часом не планує розглядати подання народних депутатів про неконституційність закону про землю. Про це Арахамія повідомив журналістам, передає "Суспільне".
«Він (Тупицький - ред.) спростував інформацію про те, що зараз відбувається "зрадоподібне" засідання про землю. Це черговий процес про землю, який триває вже кілька місяців. І ще буде ряд засідань... Вони не розглядали землю, вони розглядали статті, пов'язані з ринком землі. Саму землю вони зараз не розглядають і найближчим часом, як повідомив пан Тупицький, не стануть розглядати», - заявив Арахамія.
За словами Арахамії, КСУ погодився з тим, щоб до їхньої роботи залучали міжнародних партнерів, щоб не було зайвих питань.
На сьогодні КСУ розглядає питання про конституційність закону про мову.
За даними ZN.UA, Конституційний суд під час засідання 2 листопада не прийняв рішення за поданням 46 народних депутатів щодо тлумачення норм Конституції про землю. За даними джерел, судді тільки обговорили документ. В процес втрутився голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія і Ко, які довго спілкувалися з керівництвом Конституційного суду. Президентську фракцію дивує, з якою швидкістю КСУ взявся розбирати законопроекти, прийняті останнім часом.
Відзначимо, 3 листопада КСУ продовжить розгляд справи про конституційність закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", тобто про конституційність Фонду гарантування вкладів. Розгляд справи буде проходити в закритому режимі.
Раніше КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив повноважень Нацагентство з питань запобігання корупції. Президент Зеленський ініціював законопроект, яким суддів КСУ можуть відправити у відставку. Венеціанська комісія і група по боротьбі з корупцією заявили про антиконституційність ініціативи Зеленського і закликала владу України шукати альтернативні шляхи виходу з кризи, що склалася.
Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Леменова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» і в статті Геннадія Друзенка "Судократія: чи потрібен Україні Конституційний суд?" в ZN.UA.