КСУ не ухвалював рішення щодо тлумачення норм Конституції про землю - ZN.UA

ZN.UA Ексклюзив Доповнено
Поділитися
КСУ не ухвалював рішення щодо тлумачення норм Конституції про землю - ZN.UA © Андрій Товстиженко, DT.UA
В процес розгляду втрутився Арахамія.

Конституційний суд під час засідання 2 листопада не прийняв рішення за поданням 46 народних депутатів щодо тлумачення норм Конституції про землю. Про це повідомили джерела ZN.UA в апараті КСУ.

За даними джерел, судді тільки обговорили документ. В процес втрутився голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія і Ко, які довго спілкувалися  з керівництвом Конституційного суду.

Відповідно до подання, яке розглядав у закритому режимі КСУ, аналіз Конституції дає підстави вважати, що Основний Закон декларує два різних права власності "на землю": як на природні об'єкти права власності та об'єкт цивільних прав власності громадян, держави, громад. Крім того, на думку депутатів, які звернулися в КСУ, неоднозначність тлумачення права "на землю" ставить під загрозу національні інтереси і соціальну захищеність як власників землі, так і всіх громадян України.

За словами Сергія Лещенка, розгляд подання щодо конституційності закону про ринок землі, а також трактування ст. 13 Конституції України, дозволить скасувати земельну реформу.

В ніч з 30 на 31 березня Верховна Рада прийняла законопроект "Про обіг землі". Відповідно до закону, ринок землі відкриють з 1 липня 2021 року. З цього дня фізичні особи зможуть продавати землю. При цьому в одні руки можна буде купити не більше 100 гекатар. З 2024 року купувати землю зможуть юридичні особи. Максимальна концентрація в однієї юрособи - 10 тисяч герктар. Іноземні громадяни зможуть купувати землю в тому випадку, якщо відповідне рішення українці ухвалять на всеукраїнському референдумі. 

Після прийняття закону, з поданням до КСУ звернулися дві групи народних депутатів. Представники «Батьківщини» і «За майбутнє» оскаржують конституційність окремих положень закону, переважна більшість депутатів від «Опозиційної платформи-За життя» та деякі колишні і чинні «слуги» вважають, що сам закон не відповідає Конституції України .

Мораторій на продаж землі діяв в Україні з 2001 року. Спочатку його продовжили до 2005 року - до того часу в Україні мали розробити закон про обіг сільськогосподарських земель та ввести ринок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі