КСУ в закритому режимі розгляне подання, що впливає на земельну реформу

Документ Доповнено
Поділитися
КСУ в закритому режимі розгляне подання, що впливає на земельну реформу © КСУ / Facebook
За допомогою відповідного подання КСУ зможе скасувати земельну реформу.

Конституційний суду 2 листопада збирається розглянути депутатське подання, яке стосується земельної реформи, йдеться на сайті КСУ. Засідання призначене на 12.00, воно повинно відбутися в закритому режимі.

Судді КСУ розглянуть конституційне подання 46 народних депутатів. У поданні йдеться про роз'яснення декількох статей Конституції України, які стосуються землі.

Відповідно до подання, аналіз Конституції дає підстави вважати, що Основний Закон декларує два різних права власності "на землю": як на природні об'єкти права власності та об'єкт цивільних прав власності громадян, держави, громад. Відповідно виникає необхідність тлумачення поняття "земля" як об'єкта власності, що перебуває під особливою охороною держави.

Крім того, на думку депутатів, що звернулися до КСУ, неоднозначність тлумачення права "на землю" ставить під загрозу національні інтереси та соціальну захищеність як власників землі, так і всіх громадян України. А закон "Про обіг землі", прийнятий у вересні 2019-го року через вказану неузгодженість не містить запобіжників проти "захоплення землі" іноземцями та монополізації власності на сільськогосподарські землі, що є прямою загрозою національній безпеці.

При цьому, колишній народний депутат Сергій Лещенко зазначив, що розгляд подання щодо конституційності закону про ринок землі, а також трактування ст. 13 Конституції України, дозволить скасувати земельну реформу.

"Конституційний суд в екстреному порядку, без попереднього анонсу, оголосив про своєму засіданні в понеділок для розгляду питання про землю. Рішення на руки суддям не вдавалося за три дні, як того вимагає Регламент КС. Очікується, що відміна земельної реформи потрібна для того, щоб разом з змовниками Тупицького голосував суддя за квотою "Батьківщини" Сергій Сас. Подання в КС по землі подали фракція Тимошенко в повному складі разом з групою За майбутнє. Розглянувши подання Тимошенко і давши офіційне трактування 13 статті Конституції, КС при розгляді іншої думки скасує ринок землі", - написав Лещенко в Telegram-каналі.

Зазначимо, що всього в розгляді Конституційного суду перебувають три справи щодо земельної реформи. Зокрема, це подання про тлумачення статті Конституції (що розглядають сьогодні), про конституційність земельної реформи від ОПЗЖ, а також про відповідність реформи Основного закону, подане "Батьківщиною".

В ніч з 30 на 31 березня Верховна Рада прийняла законопроект "Про обіг землі". Відповідно до закону, ринок землі відкриють з 1 липня 2021 року. З цього дня фізичні особи зможуть продавати землю. При цьому в одні руки можна буде купити не більше 100 гекатар. З 2024 року купувати землю зможуть юридичні особи. Максимальна концентрація в однієї юрособи - 10 тисяч герктар. Іноземні громадяни зможуть купувати землю в тому випадку, якщо відповідне рішення українці ухвалять на всеукраїнському референдумі. 

Після прийняття закону, з поданням до КСУ звернулися дві групи народних депутатів. Представники «Батьківщини» і «За майбутнє» оскаржують конституційність окремих положень закону, переважна більшість депутатів від «Опозиційної платформи-За життя» та деякі колишні і чинні «слуги» вважають, що сам закон не відповідає Конституції України .

Мораторій на продаж землі діяв в Україні з 2001 року. Спочатку його продовжили до 2005 року - до того часу в Україні мали розробити закон про обіг сільськогосподарських земель та ввести ринок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі