Законодавці США звинуватили американські венчурні фонди у фінансуванні компаній, пов'язаних з армією Китаю

Поділитися
Законодавці США звинуватили американські венчурні фонди у фінансуванні компаній, пов'язаних з армією Китаю © InkDropCreative / depositphotos
Спеціальний комітет Палати представників опублікував звіт.

П'ять американських венчурних фондів, серед яких GGV Capital, GSR Ventures, Qualcomm Ventures, Sequoia Capital China та Walden International вклали щонайменше три мільярди доларів у китайські технологічні компанії, які підтримують армію Пекіна та її репресії проти меншин у Сіньцзяні, йдеться у звіті Конгресу США. Про це повідомляє Reuters.

Спеціальний комітет Палати представників щодо Китаю на чолі з конгресменом-республіканцем Майком Галлахером опублікував звіт, закликавши адміністрацію президента США Джо Байдена обмежити американські інвестиції в китайські компанії, які потрапили під санкції Штатів через зв’язки з армією Пекіна або репресіями проти національних меншин. Також комітет закликав посилити нещодавні обмеження США на американські інвестиції в Китай, щоб охопити більше секторів.

“Статус-кво є неприйнятним. Десятиліття інвестицій, включаючи фінансування, передачу знань та інші нематеріальні вигоди від венчурних капіталовкладень США допомогли створити та зміцнити пріоритетні сектори КНР”, — йдеться у звіті.

У GGV Capital заявили, що до кінця березня компанія планує розділитися на дві незалежні фірми: GGV Capital U.S. і GGV Capital Asia, і наголосили, що дотримуються всіх законів і правил.

Керуючий директор GSR Ventures, відмовився від коментарів. Sequoia Capital China, тепер відома як HongShan, Walden International і Білий дім не відповіли на запити Reuters про коментарі. 

Представник Sequoia Capital заявив, що станом на 31 грудня 2023 року Sequoia Capital (займається венчурним бізнесом у США та Європі), HongShan (раніше відома як Sequoia China) і Peak XV (раніше відома як Sequoia India/SEA) є повністю незалежними фірмами із власними брендами.

"Sequoia Capital продовжує зосереджуватись на інвестуванні в технологічні компанії в США та Європі. Ми серйозно ставимося до питань національної безпеки США і завжди впроваджуємо процеси для забезпечення дотримання законодавства", - сказав представник компанії.

Посольство Китаю у Вашингтоні заявило, що використання національної безпеки та прав людини як приводу для обмеження американських інвестицій у Китай “підірве принцип вільної торгівлі та дестабілізує глобальні ланцюжки поставок”.

Раніше повідомлялося, що США застосовують нові економічні інструменти, щоб уповільнити військову машину Китаю. У серпні минулого року Байден доручив Міністерству фінансів розробити правила, що забороняють американські інвестиції в організації, які можуть бути причетні до допомоги в розробці зброї наступного покоління для китайських військових. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі