"Уйгури на продаж: Китай викрили в експлуатації меншини на фабриках Apple, Google, Microsoft, Adidas і H&M

Поділитися
"Уйгури на продаж: Китай викрили в експлуатації меншини на фабриках Apple, Google, Microsoft, Adidas і H&M © відкриті джерела
Аналітики припускають, що бренди не знали про примусовий працю уйгурів.

Китайський уряд сприяв масовому переселенню уйгурів та інших представників етнічних меншин з далекого Західного району Сіньцзяну на заводи по всій країні. В умовах, які сильно нагадують примусову праця, уйгури працюють на заводах, які входять до ланцюжка поставок щонайменше 83 відомих світових брендів в технологічному, швейному та автомобільному секторах, включаючи Apple, BMW, Gap, Huawei, Nike, Samsung, Sony і Volkswagen, йдеться у звіті Австралійського інституту стратегічної політики (ASPI).

Зазначається, що звіт ASPI заснований на аналізі відкритих даних, зображень із супутників, інших дослідницьких робіт і матеріалів у ЗМІ.

У звіті говориться, що влада Сіньцзян-Уйгурського автономного району фактично залучають уйгурів до примусової праці по робочих контрактів. І не тільки в одному регіоні, а і в інших провінціях Китаю.

Згідно з доповіддю, у 2017-2019 роках мінімум 80 тисяч уйгурів вивезли з Синьцзяна для роботи на фабриках в дев'яти інших регіонах, де обмежують їх свободу пересування, селять в окремих гуртожитках, змушують ходити на заняття з ідеологічної підготовки і забороняють вчиняти практикувати свої релігійні обряди.

ASPI пише, що влада Китаю експлуатували уйгурів на 27 китайських фабриках, які пов'язані з 83 всесвітньо відомими брендами, серед яких Apple, Google, Microsoft, Adidas, Nike, H&M, Uniqlo, Zara, Mercedes-Benz і Volkswagen.

Аналітики припускають, що бренди не знали про примусовий працю уйгурів.

23 країни участниці ООН розкритикували китайський уряд за тиск на уйгурську меншину. Держави закликали уряд КНР утриматися від "свавільного ув'язнення уйгурів". У спільній заяві країни закликали владу у Пекіні "утриматися від свавільного ув'язнення уйгурів та представників інших ісламських громад".

Правозахисна організація Human Right Watch закликала ООН чинити тиск на Китай у зв'язку з масовими затриманнями уйгурів у китайській провінції Сіньцзян та іншими серйозними порушеннями прав людини.

11 жовтня 2018 року в Китаї опублікували документ про боротьбу з екстремізмом у східному регіоні Сіньцзян (Східний Туркестан), в якому підтвердили існування таборів перевиховання уйгурів – корінного мусульманського народу цієї частини Піднебесної, тим самим узаконивши переслідування мільйона мусульман.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі