Якщо Сполучені Штати не нададуть достатньо підтримки Україні у боротьбі з вторгненням РФ, це стане сигналом для Китаю про те, що він може захопити Тайвань, заявив сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем під час візиту до Києва. Про це повідомляє Reuters.
Грем після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським сказав, що лідер США Джо Байден повинен надати більше зброї Києву.
«Якщо ви балотуєтеся в президенти, як республіканець чи демократ, я не знаю, як ви можете наводити аргумент, що ми будемо сильнішими проти Китаю, якщо знехтуємо Україною - це не має жодного сенсу. Я хочу, щоб китайці побачили, що напасти на сусіда не так просто, як здається», - сказав сенатор.
На його думку, найкращий спосіб захистити Тайвань і світовий порядок – це зробити так, щоб президент Росії Владімір Путін програв.
За словами Грема, для того, щоб довгоочікуваний контрнаступ України був успішним, її військам потрібно більше озброєння, зокрема, таке як винищувачі F-16 американського виробництва і зброя більшої дальності дії.
«Є зброя, яка має значення, і ми надто повільно отримували зброю, важливу для українських військових... Моє послання до адміністрації Байдена: я ціную те, що ви зробили. Ви маєте зробити більше», - сказав Грем.
Жорстка лінія щодо Китаю – один із небагатьох напрямків політики, який має двопартійну підтримку в розділеному Конгресі США. Пекін вважає Тайвань частиною своєї території.
«Не можна відмовлятися від допомоги Україні, бо якщо ми тут зазнаємо невдачі, далі піде Тайвань», - сказав Грем.
Раніше міністр оборони Тайваню Чіу Куо-чен заявив, що Китай робить висновки із російського вторгнення в Україну.
Поки триває війна РФ проти України, Сполучені Штати аналізують її уроки «з прицілом» на можливе зіткнення з Китаєм через Тайвань.
Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан прогнозує, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.
Однак розвідувальне співтовариство США вважає, що Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, хоча і сповнений рішучості взяти незалежний острів під свій контроль.