Обидві сторони Тайванської протоки належать Пекіну — глава МЗС Китаю

Поділитися
Пекін попередив, що «ті, хто грається з вогнем навколо Тайваню, врешті-решт обпечуться».

Китайський міністр закордонних справ Цінь Ган заявив, що обидві сторони Тайванської протоки належать Китаю. За його словами, для Пекіна захист суверенітету є правильним і доречним. Про це повідомляє Reuters.

Цінь Ган зробив цю заяву на форумі в Шанхаї, де обговорив широке коло питань, включаючи борги, світову економіку і Тайвань.

«Останнім часом лунає абсурдна риторика, яка звинувачує Китай у зміні статус-кво, порушенні миру і стабільності через Тайванську протоку. Логіка абсурдна, а висновки небезпечні», - сказав Цінь.

Він додав, що «розсудливі люди можуть бачити, хто займається гегемоністським залякуванням і пихатими діями».

«Це не материковий Китай, а сепаратистські сили, що виступають за незалежність Тайваню, і кілька країн, які намагаються порушити статус-кво. Ті, хто грається з вогнем навколо Тайваню, врешті-решт обпечуться», - сказав Цінь.

Нещодавно Китай провів військові навчання навколо острова після того, як президент Тайваню Цай Інвень повернулася до Тайбея після зустрічі в Лос-Анджелесі зі спікером Палати представників США Кевіном Маккарті.

Пекін розглядає демократично керований Тайвань як власну територію, що рішуче відкидається урядом у Тайбеї. Китай регулярно засуджує зустрічі на високому рівні між тайванськими та іноземними лідерами й посадовцями.

Раніше міністр оборони Тайваню Чіу Куо-чен заявив, що Китай робить висновки із російського вторгнення в Україну. Поки триває війна РФ проти України, Сполучені Штати аналізують її уроки «з прицілом» на можливе зіткнення з Китаєм через Тайвань.

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан вважає, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.

Однак розвідувальне співтовариство США вважає, що Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, хоча і сповнений рішучості взяти незалежний острів під свій контроль.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі