Блінкен вирушить до Центральної Азії на тлі загострення напруженості у відносинах США з Китаєм та РФ

Поділитися
Блінкен вирушить до Центральної Азії на тлі загострення напруженості у відносинах США з Китаєм та РФ © Офіс президента
Також державний секретар США відвідає Індію, де запланована зустріч глав МЗС G20.

Після недавньої зустрічі з головним дипломатом Китаю та засідання Ради Безпеки ООН щодо України, державний секретар США Ентоні Блінкен наступного тижня вирушить до Центральної та Південної Азії для участі в міжнародних переговорах. Про це повідомляє AP.

Державний департамент повідомив, що Блінкен відвідає Казахстан і Узбекистан, а потім відправиться до Індії на зустріч міністрів закордонних справ країн G20. Членами G20, зокрема, є Китай і Росія.

Ця поїздка відбувається на тлі зростання напруженості у відносинах між США і Росією, а також між Вашингтоном і Китаєм через війну РФ проти України і більшу рішучість Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Підкреслюючи виклики, з якими зіштовхнулися США, три країни, які відвідає Блінкен, були серед 32 країн, які утрималися під час голосування на Генеральній Асамблеї ООН у четвер, 23 лютого, коли 141 голосом проти 7 була прийнята резолюція щодо засудження вторгнення Росії в Україну.

«Для нас очевидно, що країни Центральної Азії та Індія мають тривалі і складні відносини з Росією. Я не думаю, що вони збираються розірвати ці відносини найближчим часом, але ми говоримо з ними про роль, яку вони можуть зіграти в цьому конфлікті», - заявив американський дипломат Дональд Лу.

«Ми можемо не поділяти один і той же підхід щодо України щодня, але я думаю, що ми поділяємо мету, щоб цей конфлікт закінчився, і щоб він закінчився на основі принципів, закріплених у Статуті ООН», - додав він.

Американські офіційні особи не говорять про перспективи зустрічі Блінкена з міністром закордонних справ Китаю Цінь Ганом або міністром закордонних справ РФ Сєргєєм Лавровим у Нью-Делі. Але всі троє будуть присутні в індійській столиці на зустрічі G20.

«Такий великий багатосторонній саміт, як G20, звичайно, передбачає можливість двосторонніх зустрічей на полях, але ми не можемо запропонувати жодних конкретних оновлень у розкладі», - сказав заступник речника Державного департаменту США Ведант Патель.

«Сполучені Штати вважають, що важливо тримати лінії зв'язку відкритими», - додав він.

Востаннє, коли міністри закордонних справ G20 зустрічалися на Балі, Індонезія, у 2022 році, Блінкен провів широкі переговори з тодішнім міністром закордонних справ Китаю Ван І, які призвели до зустрічі між президентом Джо Байденом і китайським лідером Сі Цзіньпіном у листопаді.

Ван І, який відтоді отримав підвищення, зустрівся з Блінкеном минулих вихідних у кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки в Німеччині - це були перші переговори на високому рівні відтоді, як США збили китайський аеростат для стеження, і Блінкен скасував свою поїздку до Пекіна.

Очікується, що зустріч G20 зосередиться на питаннях продовольчої та енергетичної безпеки, особливо для країн, що розвиваються, які постраждали від наслідків війни РФ проти України. Під час саміту на Балі низка країн, які не засудили Росію за війну, висловили глибоке занепокоєння впливом вторгнення на ціни, а також постачання продовольства і палива.

Перед поїздкою до Індії Блінкен відвідає столицю Казахстану, де проведе переговори з лідерами цієї країни, а також візьме участь у зустрічі так званої групи С5+1, до якої входять США і колишні радянські республіки - Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан і Узбекистан.

На цій зустрічі він підкреслить «відданість США незалежності, суверенітету і територіальній цілісності країн Центральної Азії», - йдеться в заяві Державного департаменту, яка повторює формулювання, які він використовував для підтримки України в боротьбі з агресією РФ.

Також Блінкен вирушить до Ташкента на переговори з офіційними особами Узбекистану.

Раніше повідомлялося, що міністри фінансів країн G20 не змогли досягти консенсусу щодо опису війни РФ проти України і, швидше за все, завершать зустріч в Індії без спільного комюніке. Сполучені Штати та їхні союзники по G7 наполягають на тому, щоб у комюніке містилося пряме засудження Росії за вторгнення в Україну, проти чого виступають делегації Китаю та РФ.

Глобальна економічна турбулентність стала для Індії певним шансом, вивівши її на п’яте місце серед економік світу з перспективою переміститися на третє до 2030 року. Цього року Індія головує в G20. Чи може Україна розраховувати на зміну ставлення Нью-Делі до агресії Росії проти нашої країни? Про це — в статті Наталії Бутирської "Війна з Росією: як Україні може допомогти нейтральна Індія".

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі