Індія та Південна Африка повільно відходять від зближення з РФ — Блінкен

Поділитися
Індія та Південна Африка повільно відходять від зближення з РФ — Блінкен © Офіс президента
Держсекретар США пояснив, що це тривалий процес.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Індія і Південна Африка, які не приєдналися до Заходу в засудженні вторгнення Росії в Україну, ймовірно, повільно відходять від зближення з Москвою, але цей процес не відбудеться «одним махом». Про це повідомляє Reuters.

«Є країни, які мають давні відносини з РФ, які тривали десятиліттями, а раніше з Радянським Союзом, які складно розірвати одним махом. Це не клацання вимикача, це переміщення авіаносця», - сказав Блінкен.

Після вторгнення Росії в Україну Індія зіштовхнулася з тиском Заходу з вимогою дистанціюватися від Москви. Країна досі чинила опір цьому тиску, посилаючись на свої давні зв'язки з Росією, а також на економічні та нафтові потреби.

Росія є найбільшим постачальником зброї до Індії ще з часів Радянського Союзу. Однак останніми роками Вашингтон намагається віддалити Нью-Делі від свого традиційного військового постачальника. Індія відчайдушно намагається модернізувати свій парк винищувачів радянських часів, щоб посилити військово-повітряну міць після занепокоєння щодо затримок з російськими поставками через війну РФ проти України.

«Десятиліттями Індія покладалася на Росію як на основного постачальника військової техніки і засобів оборони, але за останні кілька років ми спостерігаємо відхід від залежності від Росії і перехід до партнерства з нами та іншими країнами», - зазначив Блінкен.

Він також додав, що розуміє причини зв'язків Південної Африки з Росією, хоча і шкодує про «м’який» підхід Вашингтона до режиму часів апартеїду в Південній Африці.

Партія Африканський національний конгрес, яка керує Південною Африкою з 1994 року, мала тісні зв'язки з колишнім Радянським Союзом, який готував і підтримував активістів проти апартеїду під час холодної війни. Південноафриканський герой боротьби з апартеїдом Нельсон Мандела під час холодної війни сприймався Вашингтоном з підозрою і навіть був внесений до американського списку відстеження терористів у той час.

«Радянський Союз підтримував сили, які боролися за свободу в Південній Африці, і, звичайно, на жаль, більш ніж на жаль, Сполучені Штати занадто м’яко ставилися до режиму апартеїду, так що історія також не стирається, знаєте, за одну ніч, це процес», - заявив Блінкен.

Глобальна економічна турбулентність стала для Індії певним шансом, вивівши її на п’яте місце серед економік світу з перспективою переміститися на третє до 2030 року. Цього року Індія головує в G20. Чи може Україна розраховувати на зміну ставлення Нью-Делі до агресії Росії проти нашої країни? Про це — в статті Наталії Бутирської "Війна з Росією: як Україні може допомогти нейтральна Індія".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі