Міністри фінансів країн G20 не змогли досягти консенсусу щодо війни РФ проти України — Reuters

Поділитися
Міністри фінансів країн G20 не змогли досягти консенсусу щодо війни РФ проти України — Reuters © Vita.it
Зустріч може завершитися без спільного комюніке.

Міністри фінансів країн G20 не змогли досягти консенсусу щодо опису війни РФ проти України і, швидше за все, завершать зустріч в Індії без спільного комюніке. Про це повідомляє Reuters.

Сполучені Штати та їхні союзники по G7 наполягають на тому, щоб у комюніке містилося пряме засудження Росії за вторгнення в Україну, проти чого виступають делегації Китаю та РФ, зазначили джерела Reuters. Росія, яка є членом G20, називає свої дії в Україні «спеціальною військовою операцією».

Індія, яка головує в G20, також наполягає на тому, щоб учасники зустрічі не використовували слово «війна» в комюніке.

Індія дотримується переважно нейтральної позиції щодо війни, відмовляючись звинувачувати РФ у вторгненні, шукаючи дипломатичного рішення. При цьому, країна значно збільшила закупівлю російської нафти.

Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер заявив, що група не може відступити від спільної заяви, узгодженої на саміті G20 на Балі в Індонезії в листопаді минулого року, де зазначається, що «більшість членів рішуче засуджують війну в Україні», але також визнається, що деякі країни бачать цей конфлікт по-різному.

«Або ми говоримо однією мовою, або ми не підписуємо підсумкове комюніке», - сказав Ле Мер журналістам.

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер, виступаючи в кулуарах зустрічі, заявив, що G20 не має відступати від своєї попередньої критики Росії.

«Нам потрібна абсолютна ясність, це війна, ініційована (президентом Росії Владіміром) Путіним», - наголосив він.

Такі дебати стають все більш поширеними серед G20 — форуму, створеного понад 20 років тому у відповідь на минулі економічні кризи, але який останнім часом гальмується розбіжностями між західними країнами та деякими іншими членами, в тому числі Китаєм і Росією.

Високопоставлене джерело в G20 повідомило, що переговори щодо комюніке були складними, оскільки РФ і Пекін блокували пропозиції західних країн.

«Індія хоче дотримуватися формулювань, прийнятих на Балі», - сказало джерело Reuters.

Джерело і кілька інших чиновників заявили, що, якщо не буде сюрпризу в останню хвилину, консенсус щодо комюніке малоймовірний, і що зустріч, швидше за все, завершиться заявою приймаючої країни, в якій будуть підведені підсумки дискусій.

«За відсутності консенсусу Індія може виступити із підсумковою заявою головуючої країни», - сказав один з чиновників.

Раніше повідомлялося, що міністерка фінансів США Джанет Єллен закликала до збільшення фінансової підтримки України, щоб допомогти країні боротися з російським вторгненням. Індія, яка зберігає нейтральну позицію щодо війни, не хоче, щоб на зустрічах G20 обговорювалися додаткові санкції проти Росії, повідомили Reuters урядові джерела.

Глобальна економічна турбулентність стала для Індії певним шансом, вивівши її на п’яте місце серед економік світу з перспективою переміститися на третє до 2030 року. Цього року Індія головує в G20. Чи може Україна розраховувати на зміну ставлення Нью-Делі до агресії Росії проти нашої країни? Про це — в статті Наталії Бутирської "Війна з Росією: як Україні може допомогти нейтральна Індія".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі