Індія не хоче обговорювати нові санкції проти РФ на зустрічі міністрів фінансів G20 — Reuters

Поділитися
Індія не зацікавлена в обговоренні або підтримці будь-яких додаткових санкцій проти Росії.

Джерела в уряді Індії, які беруть безпосередню участь у зустрічі міністрів фінансів і керівників центральних банків країн G20, яка відбудеться цього тижня, заявили, що буде обговорюватися макроекономічний вплив війни РФ проти України. Однак Індія не хоче обговорювати додаткові санкції проти Росії під час свого річного головування в G20, повідомляє Reuters.

«Індія не зацікавлена в обговоренні або підтримці будь-яких додаткових санкцій проти Росії під час G20. Існуючі санкції проти Росії мають негативний вплив на світ», - сказав один з чиновників.

«Сьогоднішня епоха не для війни. Демократія, діалог і дипломатія - це шлях вперед», - заявив раніше міністр інформації Індії Анураг Такур.

Зустріч у Бенгалуру буде першою великою подією під час головування Індії у G20. На зустрічі, ймовірно, значну увагу отримає річниця вторгнення Росії в Україну.

Індія зберігає нейтральну позицію щодо війни, відмовляючись звинувачувати Росію у вторгненні, шукає дипломатичного рішення і збільшила закупівлю російської нафти протягом останнього року.

Заступник міністра фінансів США Воллі Адейємо заявив цього тижня, що Вашингтон і його союзники запровадять нові санкції та експортний контроль проти Росії найближчими днями, а також посилять переслідування компаній і приватних осіб, які допомагають Москві ухилятися від санкцій.

Міністр фінансів Японії повідомив, що фінансові лідери країн G7 зустрінуться в кулуарах засідання G20, щоб обговорити заходи проти Росії.

РФ протягом десятиліть була найбільшим постачальником військової техніки до Індії, а також четвертим за величиною ринком збуту індійської фармацевтичної продукції.

«Багато країн прагнуть отримати можливість висловитися щодо російсько-української війни. Росія сама хоче обговорити економічні наслідки санкцій», - сказав заступник голови центрального банку однієї з країн-учасниць на умовах анонімності.

Очікується, що міністри фінансів і глави центральних банків G20 також обговорять розблокування реструктуризації боргів для проблемних економік, які сильно постраждали від пандемії COVID-19 і війни РФ проти України.

Минулого тижня Reuters повідомило, що Індія підготувала для країн G20 пропозицію допомоги країнам-боржникам, попросивши кредиторів, зокрема найбільшого у світі суверенного кредитора Китай, значно знизити відсотки за кредитами.

Міністр фінансів США Джанет Єллен і міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер візьмуть участь у зустрічах і, як очікується, будуть тиснути на Китай, щоб він «швидко здійснив» полегшення боргового тягаря для країн з низьким і середнім рівнем доходу.

Під час заходу Міжнародний валютний фонд (МВФ) планує провести зустріч зі Світовим банком, Індією, Китаєм, Саудівською Аравією, США та іншими країнами G7, щоб спробувати досягти порозуміння щодо загальних стандартів, принципів і визначень того, як реструктуризувати борги «проблемних» країн.

Правила щодо криптовалют, реформа багатосторонніх банків розвитку, міжнародне оподаткування та забезпечення достатнього фінансування для боротьби зі зміною клімату також стоять на порядку денному зустрічей, в яких, зокрема, візьмуть участь керівники МВФ, Світового банку та Азійського банку розвитку.

Однак, як очікується, ні міністр фінансів, ні голова Центрального банку РФ не будуть присутні на зустрічі, їх представлятимуть їхні заступники.

Раніше повідомлялося, що Індія відіграє все важливішу роль на світових нафтових ринках, купуючи більше дешевої нафти РФ та переробляючи її на паливо для Європи і США. При цьому країна не зіштовхнулася зі значною громадською реакцією, оскільки досягає подвійної мети Заходу — зменшити енергетичні доходи Москви і водночас запобігти «шоку» від перебоїв з постачанням нафти.

В той час, коли Європа посилює санкції, Індія буде займати все більш центральне місце на «світовій нафтовій мапі», яка була перекроєна через війну РФ проти України, пише Bloomberg.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі