На зустрічі G20 міністерка фінансів США закликала до збільшення допомоги Україні

Поділитися
На зустрічі G20 міністерка фінансів США закликала до збільшення допомоги Україні © qz
За словами Єллен, економічна допомога робить можливим опір України агресії РФ шляхом підтримки тилу.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен закликала до збільшення фінансової підтримки України, щоб допомогти країні боротися з російським вторгненням, поки Сполучені Штати готують додаткову економічну допомогу в розмірі 10 мільярдів доларів. Про це повідомляє Reuters.

Виступаючи на прес-конференції в Індії під час зустрічі міністрів фінансів G20 напередодні першої річниці російського вторгнення в Україну, Єллен заявила, що для Міжнародного валютного фонду критично важливо «швидко рухатися» до повністю профінансованої кредитної програми для України.

«Як сказав президент Джо Байден, ми будемо стояти з Україною в її боротьбі - стільки, скільки буде потрібно. Подальша потужна підтримка України буде головною темою для обговорення під час мого перебування в Індії», - зазначила вона.

У п'ятницю, 24 лютого, Єллен приєднається до інших міністрів фінансів та очільників центральних банків країн G20 на зустрічі в Індії. Це перша велика зустріч під час річного головування Індії в G20.

Своєю чергою, у спільній заяві міністри фінансів G7 висловили сподівання, що Україна і МВФ зможуть домовитися про кредитну програму до березня, додавши, що вони збільшили фінансову допомогу Україні на цей рік до 39 мільярдів доларів. 

За словами Єллен, попередня військова, економічна та гуманітарна допомога США на загальну суму 46 мільярдів доларів дозволила Україні зберегти економічну та фінансову стабільність за «надзвичайних обставин».

«Наша економічна допомога робить можливим опір України шляхом підтримки тилу: фінансування критично важливих державних послуг і допомоги в забезпеченні роботи уряду. У найближчі місяці ми очікуємо надати близько 10 мільярдів доларів додаткової економічної підтримки Україні», - зазначила вона.

Індія, яка зберігає нейтральну позицію щодо війни, не хоче, щоб на зустрічах G20 обговорювалися додаткові санкції проти Росії, повідомили Reuters урядові джерела. Індія також наполягала на тому, щоб учасники не використовували слово «війна» в комюніке для опису вторгнення, заявили офіційні особи G20.

Але Єллен сказала, що комюніке все ще обговорюється, і вона хотіла б побачити рішуче засудження російського вторгнення і шкоди, яку воно завдало Україні та світовій економіці.

Єллен, сказала, що світова економіка «сьогодні перебуває в кращому стані, ніж багато хто прогнозував лише кілька місяців тому», а побоювання, що наслідки війни РФ проти України призведуть до різкого сповільнення зростання, зменшуються.

Однак, вона зазначила, що попри початок зниження загальної інфляції в Сполучених Штатах і в усьому світі, важливо, щоб фінансові чиновники G20 продовжували працювати над тим, щоб придушити інфляцію.

Єллен заявила, що країни G20, особливо Китай, повинні працювати над реструктуризацією боргів країн з низьким і середнім рівнем доходу, які опинилися в скрутному становищі, особливо в «найнагальніших» випадках Замбії і Шрі-Ланки.

Вона повідомила, що переговори між США і Китаєм з економічних питань відновляться у «відповідний час», але також попередила Пекін, що надання будь-якої матеріальної підтримки військовим зусиллям Росії буде «дуже серйозним занепокоєнням».

Деяка взаємодія між Вашингтоном і Пекіном була призупинена після збиття імовірно китайського розвідувального аеростата, який пролетів над континентальною частиною США, в тому числі раніше заплановані візити Єллен і держсекретаря Ентоні Блінкена до Китаю.

Єллен також заявила журналістам, що Сполучені Штати швидко висунуть кандидата на посаду голови Світового банку, який буде відданий реформам, спрямованим на збільшення банківського кредитування для боротьби зі зміною клімату та іншими глобальними викликами, а також виконанню традиційної місії Світового банку по боротьбі з бідністю.

На зустрічах G20 Єллен наголосила, що має намір просувати запропоновані реформи, спрямовані на зміцнення балансу банку для фінансування проектів енергетичного переходу та готовності до пандемії, а також на боротьбу з нестабільністю.

Раніше повідомлялося, що вторгнення армії Росії в Україну, за оцінками Світового банку, призвело до того, що за межею бідності опинилися ще 8 млн українців порівняно з довоєнним періодом.

Країну відкинуто на 15 років назад у досягненні цілей зі скорочення рівня бідності. Водночас дивовижна стійкість, яку продемонструвала Україна та українці, значною мірою пояснюється складними та успішними реформами у сфері макроекономічного управління та розвитку інститутів, які влада впровадила в останні роки перед війною.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі