ПФ: ГОТОВНІСТЬ №1. КВІТНЕВА

Поділитися
Пенсійний фонд готовий профінансувати першоквітневе підвищення пенсій, заявив голова правління ПФ Борис Зайчук...

Пенсійний фонд готовий профінансувати першоквітневе підвищення пенсій, заявив голова правління ПФ Борис Зайчук. На цю акцію щомісяця необхідно 120 млн. грн., і вони в пенсійній скарбниці є.

Поетапне підвищення пенсій, за словами Бориса Зайчука, стало по кишені ПФ після розмежування джерел фінансування, за яке не один рік боролися пенсійні реформатори. Фонд позбувся не властивих йому виплат і почав нарощувати капітали. Зокрема, «дитячі» допомоги на малят віком до півтора року фінансуються з державного, а на дітей від півтора до трьох — із місцевих бюджетів. Інша річ, чи виплачуються вони? На 1 березня борг дітям становив 61,5 млн. грн. Кабінет міністрів України доручив облдержадміністраціям до початку весни погасити цю заборгованість. От тільки не в кожної місцевої влади в тумбочці лежить заповітна сума, а годувальник — Пенсійний фонд зняв дітей з «постачання».

ПФ обслуговує пенсіонерів. Це їхня «корова», яка останнім часом дає непогані надої. В контексті окремо взятого споживача, звісно, обмаль буде. Але в державних масштабах вражає. Першого квітня черговим підвищенням уряд порадує близько шести мільйонів громадян, котрі перебувають на заслуженому та заробленому чесною працею відпочинку. Підлягають перегляду пенсії, нараховані до 1992 року. Середній розмір такої пенсії сьогодні — 67,54 грн., тоді як для пенсії, нарахованої після 1992-го, він становить 101,13 грн. Заплановане середньостатистичне підвищення здійснюватиметься за схемою з урахуванням того, до чи після 1992-го пенсії призначалися:

лютий: «до» — 67,54 грн.; «після» — 101,13 грн.;

квітень: «до» — 94,55 грн.; «після» — 101, 13 грн.;

серпень: «до» — 106,16; «після» — 106,16 грн.

Очевидно, уряд, зважаючи на почуття соціальної справедливості трудящих, котрі вийшли на пенсію до й після здобуття Україною незалежності, до кінця літа планує зрівняти розміри їхніх пенсій.

Щомісячна потреба ПФ у коштах обчислюється в 1,3 млрд. грн. При цьому 400 млн. знаходяться в резерві фонду. Але ця заначка на погоду пенсійних виплат не впливає. На думку голови правління ПФ, подальше підвищення добробуту українських пенсіонерів можливе лише за чітких і постійних надходжень до державної пенсійної скарбниці. А вони гарантовані за нормального стану фонду оплати праці. Багато в чому виходу на світло тіньових доходів співгромадян допомогла персоніфікація пенсійних внесків, яку на сьогодні ПФ практично завершив. У банку даних значаться 18 млн. працюючих і, відповідно, громадян, котрі сплачують внески до ПФ. При цьому в Україні налічується трохи більш як 14 млн. пенсіонерів. Згідно з поки що чинною в нас солідарною системою пенсійного забезпечення, практично кожен працюючий утримує одного пенсіонера, а це досить велике навантаження на фонд оплати праці.

Пан Зайчук дуже стурбований платоспроможністю аграріїв. Торік сільським пенсіонерам виплатили понад 5 млрд. грн., при цьому в ПФ від АПК надійшло лише 200 млн. У такій ситуації, на думку головного пенсійного функціонера країни, не можна було списувати борги сільгосппідприємствам. А це майже 13 млрд. грн.

За словами Б.Зайчука, Пенсійний фонд веде суворий облік і контролює всі внески, тож незабаром кожен потенційний вітчизняний пенсіонер зможе перевірити стан свого внеску. Під кінець року зафіксованих у банку даних співгромадян забезпечать особистими електронними картками «застрахованої особи». На цих пластинках міститиметься не лише інформація про поточні пенсійні надходження, а й згодом з’являться дані про інші внески соцстраху — від безробіття та нещасного випадку на виробництві. У такий спосіб ПФ виступить у ролі контролера над соціальними платежами громадян. А поки що його підрозділи в Луганській, Запорізькій і Львівській областях задіяні в експерименті зі збирання внесків на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі