ХТОСЬ ЗІЙДЕ, А ХТОСЬ ПІДЕ...

До закінчення ювілейного десятого чемпіонату країни з футболу залишилося зіграти вісім турів. Після цього, а, можливо, навіть і дещо раніше визначиться, які з команд будуть «із щитом», а які — «на щиті»...

До закінчення ювілейного десятого чемпіонату країни з футболу залишилося зіграти вісім турів. Після цього, а, можливо, навіть і дещо раніше визначиться, які з команд будуть «із щитом», а які — «на щиті». До категорії перших можна безпомильно віднести тріумвірат лідерів — «Шахтар», «Динамо» і «Дніпро». Правда, за право називатися чемпіоном України заочно борються лише донеччани й кияни. Дніпропетровці, що заграли в нинішньому сезоні досить свіжо, поки що закріплюються на підступах до чемпіонських вершин і, за словами їхнього тренера Миколи Федоренка, цілком задоволені почесною третьою позицією.

На південному полюсі турнірної таблиці також «двовладдя». Там розташувалися тернопільська «Нива» й алчевська «Сталь». І якщо алчевці все ж таки починають спроби піднятися в зону, що гарантує їм прописку в наступному чемпіонаті, то тернопільці, схоже, додержуються безвольного принципу «не трать, куме, сили...» Протягом останніх років горда й самобутня «Нива», що стала грозою авторитетів на своєму рідному стадіоні, все глибше й глибше поринала в трясовину фінансових та організаційних проблем. В області, де футбол дуже люблять, команда не знайшла підтримки ні у владних, ані в комерційних структур. Так що результат, на жаль, закономірний...

Після перемоги над своїми головними конкурентами в Києві гірники приймали в рідних стінах «Дніпро». Забігаючи наперед, висловлю думку, що цей поєдинок був одним із найбільш видовищних у нинішньому чемпіонаті. В першому таймі сміливістю й бажанням перемогти відрізнялися гості, а після перерви гірники ще раз проявили свій жорсткий ігровий характер. Після того, як на 14-й хвилині Максим’юк зі штрафного удару відкрив рахунок, здавалося, що гості не поїдуть із Донецька «з бубликом». Прохолодна погода і дощ, що не припинявся, позбавили гірників їхнього головного козиря — швидкості. Це було явно на руку гостям, що встигали і в атаку піти, і свої ворота вберегти від неприємностей. Але за таким сценарієм події розвивалися лише в першому таймі. В другому «Шахтар» цілком змінився: із звичною злагодженістю заграла середня лінія гірників, у якій виділялися крайні хавбеки Зубов і Аліуце. Невгамовний Малиш-Зубов раз по раз таранив оборонні порядки «Дніпра» на своєму фланзі. Саме завдяки наполегливості Геннадія гірникам вдалося відігратися: Максим’юк, рятуючи становище на своєму штрафному майданчику, спробував з усієї сили вибити м’яч подалі, але влучив у Зубова, після чого воротарю «Дніпра» Медіну довелося вперше в цьому матчі виконати неприємну процедуру — 1:1.

Новий імпульс атаці «Шахтаря» придала поява африканця Агахови. Його швидкісні проходи правим флангом відразу ж додали турбот обороні «Дніпра». На 82-й хвилині легіонер «Шахтаря» виклав м’яча під удар Зубову в безпосередній близькості від воріт гостей. Геннадій пробив обачно, а спроба захисника «Дніпра» вибити м’яча з воріт ні до чого не призвела — 2:1. Заключним акордом у феєрверку атак гірників став черговий прохід Агахови. Воробей, який в останніх матчах втратив бомбардирський приціл, цього разу завдав удару з такої позиції, з якої не влучити було просто неможливо — 3:1.

Київські динамівці за трьома очками вирушали в Алчевськ, де вільних місць на міському стадіоні не було вже задовго до початку поєдинку. Навряд чи можна було припустити, що «Сталь» зможе на рівних боротися з найавторитетнішим клубом країни. Проте бажання не осоромитися в хазяїв переважало. Приблизно до 20-ї хвилини вони хоч і через силу, але все ж таки стримували тиск біло-блакитних. Але варто було гостям відкрити рахунок, як м’ячі у ворота юного Старцева посипалися як із рога достатку. Після того, як Головко практично в упор завдав результативного удару, підопічні Валерія Лобановського протягом наступних дев’яти хвилин ще двічі святкували успіх. Спочатку Мелащенко холоднокровно розібрався зі своїми опікунами, а потім красень-гол забив ще один новобранець «Динамо» югослав Гавранчич: Лисицький у стилі аргентинця Верона зробив довгу подовжню передачу. Гавранчич, не давши м’ячу опуститися на землю, дуже ефектно переправив його у ворота через голову Старцева, який намагався перехопити м’яча, — 3:0. Наприкінці тайму елегантно зіграв інший легіонер «Динамо» — болгарин Пеєв. Втікши від своїх опікунів на правому фланзі, він досить ефектно переграв і голкіпера «Сталі» — 4:0. Другий тайм не мав практично якогось значення для суперників: долю матчу вже було вирішено. Та все ж перед фінальним свистком Чернат підбив підсумок — 5:0.

Можна сміливо припустити, що в наступних турах боротьба за чемпіонство все більше загострюватиметься. Будь-яка осічка лідерів може стати для них пагубною. Якщо ж виходити з календаря, то «Динамо» у цьому сенсі знаходиться в найкращому становищі: команді під силу пройти заключну частину дистанції без втрат. Гірників же очікують нелегкі матчі в Маріуполі й Харкові, а також поєдинок на домашньому стадіоні з непоступливим ЦСКА. В інших матчах зафіксовані такі результати: «Кривбас»—«Таврія» — 0:0, «Металург» (Донецьк)—«Ворскла» — 0:0, «Металіст»—«Металург» (Маріуполь) — 3:2, «Нива»—«Металург» (Запоріжжя) — 0:1, ЦСКА—«Карпати» — 4:0.

***

Минулих вівторка і середи відбулися повторні матчі 1/4 фіналу Ліги чемпіонів: «Валенсія» (Іспанія)—«Арсенал» (Англія) — 1:0, «Депортиво» (Іспанія)—«Лідс» (Англія) — 2:0, «Баварія» (Німеччина)—«Манчестер Юнайтед» (Англія) — 2:1, «Реал» (Іспанія)—«Галатасарай» (Туреччина) — 3:0. За підсумками двох поєдинків у півфінал вийшли «Валенсія», «Лідс», «Баварія» і «Реал».