Як і очікувалося, життя акціонерів у «Київміськбуді» вирувало. Вони двічі провели збори, у тому числі під відкритим небом, загубили печатку і заявили про проведення третіх.
А розпочалося усе з мирного візиту Служби безпеки України в гості до незалежного реєстратора КМБ «Адрем» (він оселився в офісі будівельного холдингу по вул. Суворова). Проте доблесні охоронці реєстрів їх не пустили...
Через якийсь час чекісти повернулися, цього разу делікатно вибивши двері і все ж таки забравши реєстр. У результаті знайшовся 80-відсотковий пакет акцій «Київміськбуду», який належить місту і якого «Адрем» впритул не бачив. Втім, реєстратори теж не розгубилися і терміново зробили новий реєстр, у якому міста знову не було, зате було вісім офшорок.
Загалом, до ранку 5 жовтня потрібний реєстр мали обидві сторони...
Проте «офшорна команда» почала розуміти, що хто не встигне, той точно спізниться. І якщо раніше вони планували провести свої збори 7 жовтня, то після обшуку було прийнято рішення йти на збори, вже ініційовані містом. Попередні заяви, що місто не має акцій і представники Київміськдержадміністрації не можуть нічого проводити, було забуто.
Проте на збори їх банально не пустили. Група молодих людей, близько ста осіб, відсікла членів правління «Київміськбуду», представників офшорів та їхніх юристів...
Метод, відверто кажучи, малозаконний. Проте ефективний.
Загалом, Олександр Попов проводив збори в майже порожньому залі, маючи 80% акцій і опонентів за дверима. З горя ті притягли заздалегідь приготований стіл, дістали «свій реєстр» і теж провели збори, маючи «кворум понад 70%» акцій.
Як неважко підрахувати, усього в залі і біля ганку було 150% акцій КМБ. І якщо на «міських» зборах усе попереднє правління вигнали, то на «вуличних» дбайливо зберегли і переобрали знову. Втім, був і елемент консенсусу: на обох зборах до складу своїх наглядових рад було включено Володимира Поляченка.
Представники офшорних компаній (їхні назви нікому нічого не говорять) наполегливо говорили про рейдерське захоплення і порушення інвестиційного клімату. За ними повторював звільнений менеджмент КМБ, який малював похмурі перспективи «повільної деградації замість прискореного розвитку за рахунок іноземних інвестицій». На тлі таємної купівлі активу в 32 рази дешевше від експертної оцінки це звучало особливо весело...
Шоу продовжили депутати фракції Леоніда Михайловича в Київраді. Вони пообіцяли ініціювати звільнення з посади заступника голови мерії, який курирує питання комунальної власності, за «системні і грубі порушення». Особливо їх обурило, що він брав участь у зборах КМБ, «хоча депутати на це його не уповноважува
Hyperlink |
Однак у результаті дії чиновників КМДА засудив усього 21 депутат Київради.
У самому КМБ, за повідомленнями інформагентств, 4 жовтня третій і четвертий поверхи чарівним чином перетворилися на... «громадську приймальню народного депутата Супруненка Олександра Івановича» (брата В’ячеслава Супруненка, якого вважають основною дійовою особою в справі зникнення міського пакета). Було б цікаво подивитися на договір оренди приміщення під приймальню.
Втім, фокус був відверто безглуздим. Одна справа — блокувати «самоскидами ім. депутата Супруненка» книгарню «Сяйво» і зовсім інша — з депутатським номером 145 влазити у питання, санкціоноване з Банкової. Загалом, «виселення» депутатської приймальні з «Київміськбуду» пройшло тихо і непомітно.
І вже через день новий голова правління КМБ Михайло Голиця (раніше очолював Головне управління житлового забезпечення КМДА) знайомився з недозачищеним керівництвом холдингу.
Звільнене ж керівництво ініціювало проведення 28 листопада нових позачергових зборів акціонерів. Зрозуміти їх можна: 114 млн. грн., з одного боку, смішні гроші за пакет, але з іншого — їх жаль. Загалом, юристи без роботи не залишаться.
Завдання влади — щоб у всіх цих «веселощах» війни реєстрів, зборів, захоплення і депутатів не постраждали люди. Яким глибоко плювати, хто біля керма холдингу і як там пиляють доходи, але яким гостро потрібне власне житло.
***
На тлі активних дій у «Киїміськбуді» події навколо зборів у «Київенергохолдингу» пройшли тихо і непомітно. Мерія скупо інформувала, що, маючи 61% акцій, провела збори і зустріла «протидію реєстратора».
Міноритарним акціонерам компанії (дружнім Андрію Іванову) продемонстрували на прикладі КМБ, що жартувати не варто. Ті, у свою чергу, істерик не влаштовували. Тож попереду стосовно активів «Київводоканалу», «Київгазу», а можливо, й банку «Хрещатик» — «узгодження позицій».