У ХАРКОВІ ЗААРЕШТУВАЛИ РАХУНКИ ПОДАТКОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ

Поділитися
Звістка про арешт усіх рахунків Державної податкової інспекції Орджонікідзевського району Харко...

Звістка про арешт усіх рахунків Державної податкової інспекції Орджонікідзевського району Харкова облетіло ділові кола міста буквально за лічені години, що й не дивно — за розвитком судового позову, який тривав близько двох років, стежило багато людей.

Розпочалася ця історія в жовтні 1998 року, коли податкова інспекція застосувала до АТ «Пивзавод «Рогань» фінансові санкції за прострочення постачання устаткування чеською фірмою «Богемія». Річ у тому, що в середині вересня 1998 року у зв’язку з російською кризою в нашій країні різко зріс курс долара, і Національний банк України на кілька днів заборонив купівлю-продаж валюти. На той час пивзавод уже зробив 50-відсоткову передоплату. Відповідно до контракту «Рогані» й «Богемії», устаткування мало виготовлятися після половинної передоплати, але відсилатися на адресу замовника лише після повного розрахунку. Оскільки підприємство не могло своєчасно перерахувати потрібну суму, постачання устаткування було прострочене. Заводчани звернулися в Київ і заручилися сертифікатом на форс-мажор. Після оплати наступних 50 відсотків устаткування відвантажили.

Здавалося б, усе завершилося благополучно, але 21 жовтня на підприємстві з’явилися представники районної податкової інспекції й адміністрації. Тоді устаткування було вже на території України, але ще не на заводі. Податківці вирішили: форс-мажору немає, устаткування вчасно не надійшло. Склали акт про стягнення з АТ «Пивзавод «Рогань» 11600 гривень. Упродовж року тривало листування між цими організаціями, заводчани намагалися мирно врегулювати ситуацію, але податкова інспекція наполягала на своєму. Відтак у жовтні 1999 року АТ «Пивзавод «Рогань» звернулося в арбітражний суд з визнанням рішення недійсним. Суд став на бік позивача, і податкова інспекція змушена була зарахувати ці гроші в рахунок майбутніх бюджетних платежів підприємства.

Проте з моменту вилучення грошей і до моменту повернення минуло 436 днів. У зв’язку з цим керівники підприємства пред’явили позов податковій інспекції на 6963 гривні 50 копійок, виходячи з середньої кредитної банківської ставки, що діяла в той період. Як заявила «Дзеркалу тижня» начальник юридичного відділу пивзаводу «Рогань» Зоя Дудар, керівництво мотивувало свої дії ось чим: майже на півроку кошти були вилучені з обороту підприємства, і пивзавод був змушений у цей час брати кредити. 10 липня 2000 року арбітражний суд виніс рішення на користь заводу. Податкова інспекція оскаржила рішення. 18 вересня голова Харківського обласного арбітражного суду своєю постановою залишив рішення в силі, 24 січня залишає рішення в силі Вищий арбітражний суд України. Але податкова адміністрація відмовилася добровільно виконати рішення суду й відшкодувати завдані підприємству збитки. І наприкінці січня 2001 року пивзавод звертається до відділу Державної виконавчої служби Орджонікідзевського районного управління юстиції Харкова щодо примусового виконання рішення арбітражного суду. Далі події розвиваються по висхідній:

31 січня 2001 року виконавча служба звернулася в податкову інспекцію — до 7 лютого виконати рішення суду. Наказ суду не виконано.

Судовий виконавець додатково надсилає копію постанови і просить виконати рішення суду до 15 лютого. Пропозиція не виконується.

16 лютого державний виконавець О.Макаренко виносить постанову про стягнення з податкової інспекції виконавчого збору та про арешт рахунків Державної податкової інспекції Орджонікідзевського району Харкова в межах суми боргу.

Коментуючи цю ситуацію, президент АТ «Пивзавод «Рогань» Геннадій Білокур сказав:

— Сума, що викликала спір, для підприємства не є великими коштами, для нас важливий принцип. Ми постаралися на практиці продемонструвати рівність перед законом платника податків і податківця. Податкова інспекція розорила багато підприємств своїми штрафами. Підприємцям час навчитися боронити свої права.

Довідка «ДТ». Пивзавод «Рогань» у регіоні — другий за величиною платник податків, лише за минулий рік підприємство сплатило податків на 63,6 млн. гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі