Не рухатися. Не висовуватися. Мовчати. За вами стежать.

Поділитися
Управління з питань внутрішньої політики Хмельницької обласної державної адміністрації розіслало листи, дуже схожі на «тижневі політзведення».

Хмельничани - народ загалом спокійний. Переважна більшість їхніх протестів - це реакція на безпардонні дії влади або й конкретний з її боку тиск. Так вибухнув торік «податковий майдан» у Хмельницькому - у відповідь на урядову «податкову реформу», так розпочалися маніфестації у Кам’янці-Подільському - після арешту міського голови Анатолія Нестерука.

Проте влада вочевидь не бачить своєї вини у таких масових акціях. У кожному разі, замість сумлінної й системної роботи на упередження таких громадянських виступів (тобто вивчення громадської думки і ймовірної суспільної реакції на нові й нові ініціативи влади в більшості сфер соціально-політичного та економічного буття) вона віддає перевагу іншим методам.

/system/ckeditor_assets404IMAGE
/system/ckeditor_assets404IMAGE

До прикладу, 8 вересня ц. р. управління з питань внутрішньої політики Хмельницької обласної державної адміністрації розіслало головам райдержадміністрацій і міст краю листи, дуже схожі на «тижневі політзведення», за якими на початку 20-х років минулого століття визначали благонадійність українського населення. «Зважаючи на зростання суспільно-політичної активності у регіоні та появу громадсько-політичних новоутворень, що ставлять за мету проведення провокативної політичної діяльності» (дев’яносто років тому це без церемоній називали бандитизмом. - С.К.), - управління вимагає «невідкладно (виділено в листі. - С.К.) інформувати» його про заплановані в районах та містах області акції протесту, мітинги, збори громадян, розповсюдження друкованої продукції. І конкретизує: «Довідка повинна містити не загальні фрази, а вичерпну інформацію про хід та результати заходу: прізвища та посади організаторів, кількість та категорії учасників, гасла, прапори, список виступаючих та основні тези виступів, оцінка діяльності влади, реакція місцевої влади (хто з керівників місцевої влади зустрівся з учасниками акції, що вирішили), результати (резолюція учасників акції, надіслані листи до керівництва держави, області), заплановані подальші дії, участь в акції народних депутатів, лідерів обласного рівня».

/system/ckeditor_assets404IMAGE
/system/ckeditor_assets404IMAGE
Своєю чергою, «терміново повідомляти» їм такі дані райдержадміністрації доручили сільсь­ким та селищним головам.

Звісно, можна пояснити необхідність такої інформації бажанням влади обласної контролювати владу місцеву: мовляв, наскільки оперативно реагують чиновники на місцях на потреби людей. Але, по-перше, думати так не дозволяє преамбула документа - в якій ідеться не більше й не менше як про «провокативну політичну діяльність». А по-друге, реальність щоразу спростовує думки щодо «прекрасних поривів» влади, яка чуйно й уважно відстежує «суспільно-політичну активність» громадян виключно задля цих же громадян блага.

Повчальна ілюстрація з цього приводу - рядова історія у Старокостянтинові. Рік тому фракція БЮТ у районній раді звернулася до жителів району з різким осудом зростання цін на газ. Звернення прозвучало по районному радіо. А керівник фракції, лікар з гігієни харчування Старокостянтинівської санітарно-епідеміологічної станції Олек­сій Сторожук, відтоді відчував аж надто пильну увагу до себе з боку начальства. Настільки пильну, що його бездоганна 40-річна робота в районній сан­епідемстанції завершилася двома доганами поспіль і звільненням із посади. І, хоч Старокостян­тинівський районний суд 3 жовт­ня ц.р. визнав незаконним та скасував наказ про звільнення, керівництво не приховує: «Звіль­нимо все одно». Весь район у курсі політичного підтексту цієї справи - та сесія обласної ради 19 жовтня не продовжила термін розгляду депутатського запиту представника фракції «Бать­ківщини» Віктора Адамського щодо перевірки правомірності накладення дисциплінарного стягнення на О.Сторожука.

Справді, дрібниця - особливо на тлі «появи громадсько-політичних новоутворень, що ставлять за мету проведення провокативно-політичної діяльності». Ось тільки відкритим залишається питання про причини «зростання суспільно-політичної активності в регіоні».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі