Виборча кампанія в Харкові, схоже, починається судом. Позиватися вирішила одна із впливових організацій регіону — комуністична. Комуністи незгодні з рішенням сесії Харківської облради про створення обласної територіальної виборчої комісії з виборів депутатів, бо вона ущемляє їхні права, закріплені Конституцією України. Своє рішення звернутися до суду лідери обласної та міської організацій депутат Верховної Ради Алла Александровська та Олексій Перепелиця мотивують так:
— При підготовці до розгляду і під час розгляду на сесії головою обласної ради В.Тяглом не дотримано вимог п.2 ст.14 Закону України про вибори в місцеві ради. При формуванні проекту рішення голова Харківської обласної ради В.Тягло взяв до уваги лише 15 пропозицій політичних партій, громадських організацій, які першими надійшли в облраду. Не взято до уваги пропозиції дев’яти політичних партій, які мали закріплене законом право на те, щоб сесія розглянула їхніх кандидатів у територіальну виборчу комісію. Таким чином, депутати облради не мали повної інформації щодо якісного і кількісного складу запропонованих партіями кандидатур, не мали можливості ухвалити зважене рішення, і територіальну комісію сформовано з порушенням вимог закону. Рішення сесії має бути переглянуте з урахуванням вимог законодавства.
Голова Харківської облради Володимир Тягло переконаний — порушень немає, право винесення списку на сесію за законом належить голові, чим він і скористався, депутати за склад виборчої комісії проголосували.
Залишається додати, що в списку, винесеному на голосування, виявилися три пропозиції блоку «За єдУ» — Партії регіонів, НДП й Аграрної партії, дві пропозиції від блоку Демократичної партії і «Демсоюзу», пропозиції обласної організації партії Національно-економічного розвитку України, Ліберальної, Соціал-демократичної (об’єднаної), Української республіканської, об’єднання «Жінки за майбутнє» і Спілки жінок Харківщини, Червоного Хреста та Спілки юристів, об’єднання профспілок.
На розгляд сесії не було винесено пропозицій комуністів, соціалістів, «Собору», Рухів, ПРП, зелених, «Батьківщини».
На запитання одного з депутатів облради — чому в списку немає пропозицій від опозиційних сил — Володимир Тягло на сесії відповів: «В Україні немає закону про опозицію, а отже, немає й опозиції».