З 1 липня в Україні зміняться правила оподаткування, платити доведеться більше: роз'яснення Міністерства фінансів

Поділитися
Фактично,відбудеться збільшення податкового навантаження в країні, хоча нових податків та підвищення ставок не передбачено.

Парламент підтримав у першому читанні зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Зміни направлено на відновлення довоєнної системи оподаткування й ввести їх в дію планується з 1 липня, повідомляє Міністерство фінансів України.

Фактично, це призведе до збільшення податкового навантаження в країні.

Як зрозуміло з роз'яснень Мінфіну, одним з мотивів повернення до довоєнної системи оподаткування стали зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом.

"Прийняття законопроєкту забезпечить виконання Україною зобов’язань у рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та впровадження заходів, реалізація яких сприятиме збільшенню податкових надходжень у 2023 році", - наголосили в Мінфіні.

Повернення до довоєнної системи оподаткування означає, що додатково в 2023 році у бюджет надійде близько 10 млрд гривень, підрахували в Мінфіні.

Отже, законопроєктом запропоновано з 1 липня 2023 року:

  • скасувати можливості для ФОПів та юридичних осіб бути платниками єдиного податку III групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу;
  • скасувати можливості для ФОПів - платників єдиного податку І та II груп, не сплачувати єдиний податок;
  • відновити проведення документальних перевірок;
  • відновити застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства; правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; порядку використання РРО/ПРРО;
  • відновити перебіг строків, визначених податковим законодавством.

Водночас у законопроєкті все ж таки враховуватимуться певні особливості воєнного часу. Тому передбачено, наприклад, що перевірки під час дії воєнного стану проводяться за наявності безпечного доступу:

  • до територій, приміщень та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності та/або є об’єктами оподаткування,
  • до документів, та іншої інформації, пов’язаної з обчисленням та сплатою податків, зборів.

У Міністерстві фінансів також наголошують, що законопроєкт не передбачає підвищення податків та не вводить нові ставки податків.

«Норми направлено насамперед, на повернення податкового законодавства до довоєнного стану. Зокрема, з 1 липня 2023 року обмежується дія окремих норм Кодексу, запроваджених на період до припинення або скасування воєнного стану на території України», — наголосив міністр.

Нагадаємо, раніше заступник керівника ОП Ростислав Шурма каже, що у президента намагалися наполягати на податковій реформі 10-10-10, де йдеться про зниження до 10% ставок ПДВ, податку на прибуток та податку на доходи фізосіб. Проте, під це, вочевидь, фінансування МВФ не виділяли. 

Чого хотів би бізнес? Прозорих конкурентних умов. Зручного адміністрування податків. Зниження рівня корупції у контролюючих органах і посадок корумпованих податківців і митників. Ну, а якщо це не до снаги, то в наших реаліях і звичайний мораторій на зміни до податкового законодавства цілком можна вважати позитивом. Та де там, не дочекаєтеся… "Знов податкові реформи. Яких чекати змін", - читайте про це на ZN.UA в матеріалі Юлії Самаєвої.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі