МВФ натякнув Україні, що йому не подобається податкова реформа 10-10-10

Поділитися
Свою позицію глава місії МВФ висловив міністру фінансів Сергію Марченку та новопризначеному голові Національного банку України Андрію Пишному. 

МВФ завершив місію щодо України і закликав владу не розмивати податкові надходження. Про це заявив глава місії МВФ Гевін Грей.

Грей повідомив, що співробітники Міжнародного валютного фонду чотири дні зустрічалися у Відні з українською владою, а також обговорювали свої висновки з міністром фінансів Сергієм Марченком і новопризначеним головою Національного банку України Андрієм Пишним.

Зокрема, Грей сказав, що офіційні особи МВФ заохочували Україну утримуватися від заходів, які розмивають податкові надходження, оскільки вони працювали над узгодженням витрат з наявним фінансуванням, але не повідомив подробиць.

Нагадаємо, раніше в Україні було презентовано податкову реформу 10-10-10, яка  передбачає зниження податків.  Проте, такі наміри не у всіх викликали ентузіазм, навіть всередині України. Про це, зокрема, заявляв виконавчий директор Центру економічної стратегії (ЦЕС) Гліб Вишлінський.

"Зниження податків під час війни в надії на детінізацію становить надзвичайні ризики гіперінфляції, будь-які реальні кроки в цьому напрямі можна пробувати робити лише після перемоги. Тому, я вважаю, влада зараз має зосередитися на інших перешкодах для ведення бізнесу, які не коштують широким верствам суспільства нічого", – наголосив Вишлінський.

Водночас, бізнес вважає, що ідея податкової реформи 10-10-10 досить цікава, проте очікує на конкретний законопроєкт, щоб математично оцінити її ефект для кожної сфери економіки. На думку представників бізнесу, велике податкове навантаження в Україні є проблемою для роботи та розвитку підприємництва.

Реформа передбачає зниження: до 10% податку додану вартість (який нині становить 20%), до 10% податку з доходів фізосіб (зараз 18%), до 10% прибуток підприємств (зараз 18%). Однак під час війни передбачається підвищити вдвічі ставку військового збору до 3%. Крім того, пропонуэться скасувати сплату ЄСВ (зараз 22% від фонду оплати праці працівника), але залишити  її для ФОП, які перебувають на системі єдиного податку.

Водночас пропонується посилити відповідальність за порушення податкового законодавства, а для компенсаторів — скасувати вичерпний перелік податкових пільг, що дозволить додатково залучити до бюджету близько 180 млрд грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі