Уряд України за технічної допомоги МВФ працюватиме над розробкою інтегрованої дорожньої карти заходів податкової політики та адміністрування податків для якнайшвидшого відновлення довоєнного стану податкового адміністрування та політики, йдеться у Меморандумі про економічну та фінансову політику України ради директорів Міжнародного валютного фонду, який опублікував уряд України.
Програма передбачає збільшення податкових надходжень та пожвавлення внутрішнього ринку запозичень, а також стримування монетарного фінансування і покращення прозорості державних інституцій.
Так, найближчим часом уряд матиме подати до Верховної Ради три законопроекти, які мають набути сили уже 1 липня. Мова йде про:
- відміну мораторію на проведення податкових перевірок,
- скасування спрощеної системи зі ставкою єдиного податку 2% та відновлення довоєнного режиму для цих платників податків
- забезпечення ефективного та повноцінного застосування реєстраторів розрахункових операцій у закладах роздрібної торгівлі, включаючи поновлення відповідальності за порушення цих вимог.
За розрахунками уряду, приблизний приріст надходжень у 2023 році від скасування змін спрощеного режиму оподаткування оцінюється приблизно на рівні 0,13% ВВП у 2023 році при оцінці дефіциту бюджету у 21,6% ВВП.
"Ми також продовжуємо працювати над ширшим дизайном податкової політики та заходами щодо побудови сучасної системи адміністрування доходів, що допоможе нам досягти цілей післявоєнний період", – йдеться у Меморандумі.
В уряді у свою чергу зазначили, що виконання положень Меморандуму наблизить країну до запуску нової повноцінної програми співпраці з МВФ у 2023 році.
Нагадаємо, що 23 листопада експерти МВФ та представники Міністерства фінансів України, Національного банку України й інших органів влади досягли згоди на робочому рівні щодо економічної політики в рамках Моніторингової програми для України.