Банкомати переводять подих

Поділитися
Стрімкий і багато в чому несподіваний розвиток політичних подій в Україні протягом останніх трьох тижнів багатьох змусив попрацювати у незвичному та дещо напруженішому режимі...

Стрімкий і багато в чому несподіваний розвиток політичних подій в Україні протягом останніх трьох тижнів багатьох змусив попрацювати у незвичному та дещо напруженішому режимі. Нелегко було не тільки людям, а й... банкоматам. Уявіть лишень, кожному «електронному касиру» в цю гарячу пору доводилося щодня обслуговувати до 500 людей!

Найзначнішого навантаження зазнала мережа обслуговування пластикових карток Приватбанку, найбільша у країні. За словами його працівників , за два тижні, від 22 листопада до 3 грудня, обсяг зняття готівки в банкоматах зріс, ні багато ні мало, в десять разів. «Банкомати спустошували просто на очах. Пік припав на 26 листопада, — каже начальник управління моніторингу та підтримки терміналів Приватбанку Володимир Кореневський. — Якщо зазвичай готівки в банкоматах вистачає на три-сім днів, то протягом цих двох тижнів у деяких регіонах завантажувати їх доводилося двічі-тричі на день».

Особливо нелегка доля випала банкоматам у Києві. Днями у столиці зібралися сотні тисяч людей із усієї України, і, звісно, всім була потрібна готівка. «Банкомати зазнали справжньої атаки, — з усмішкою згадує Володимир Вікторович, — але з честю витримали це випробування. Навіть у найнапруженіші дні в мережі Приватбанку цілодобово працювало не менш як 85 відсотків АТМ». Дуже непростою справою для банкірів виявилася й інкасація київських банкоматів. До багатьох із них, особливо в центрі столиці, інкасаторські машини просто не могли доїхати або годинами простоювали у «пробках».

Стурбовані чутками, клієнти банку сприймали перебої у роботі банкоматів ледь не як стихійне лихо. Насправді ті банкомати, що відмовляли у видачі готівки, робили це не з політичних, а з суто об’єктивних причин.

Ніколи б не подумав, що взимку банкомати страждають через те, що звичайні телефонні кабелі, якими вони під’єднані до банківської мережі, нерідко заливає водою, і ті попросту замерзають. Отже, техніці від зимових холодів дістається не менше, ніж людям!

Виявилося, що до якості комунікацій банкомати набагато вимогливіші, ніж ті ж телефони. І якщо до перешкод і тріскотіння у слухавці домашнього апарата кожен із нас ставиться досить спокійно, то банкомати без надійного зв’язку працювати не можуть, адже будь-які погрішності тут неприпустимі. Особливо часто перебої зі зв’язком виникають у віддалених регіонах, де завжди існували проблеми з комунікаціями.

До речі, з цією проблемою стикаються власники пластикових карток не лише в Україні, а й на Заході, де цілком припустимим вважається, коли на сто працюючих банкоматів припадає п’ять непрацюючих. В Україні цей показник поки дещо вищий: зі ста встановлених проблеми зі зв’язком виникають у семи-восьми. Для порівняння: навіть у дні політичної нестабільності з кожної сотні «приватівських» банкоматів із технічних причин не працювало шість.

На жаль, труднощі з інкасацією і проблеми зі зв’язком — далеко не все, з чим доводиться стикатися. Дуже багато АТМ псуються через некоректне поводження з ними самих клієнтів. Нерідко, намагаючись «прискорити» процес видачі грошей або образившись на те, що банкомат «з’їв» картку при неправильному введенні ПІН-коду, громадяни намагаються дістати свою картку з допомогою підручних інструментів або починають завзято стукати по залізній машині. Якось банкомату довелося витримати навіть поєдинок із фаховим боксером. Точніше — боксеркою. Для банкомата бій закінчився нокдауном. Утім, для боксерки — теж, тільки фінансовим: їй довелося оплатити витрати з його ремонту.

Довідка

Єдина мережа обслуговування карток Приватбанку і Москомприватбанку складається з 2058 банкоматів. На території України встановлено 1918 банкоматів, із них, станом на 14.00 10 грудня, працюють більш як 90%. Під завантаженням коштів перебувають сім АТМ. 88 банкоматів Приватбанку тимчасово не працюють через проблеми зі зв’язком. Ще 53 не функціонують із технічних причин (несправність клавіатури, заряджання чекової стрічки...), зокрема й у зв’язку з перенесенням їх на нове місце.

У Росії встановлено 140 банкоматів у понад 30 найбільших містах, зокрема в Москві та Санкт-Петербурзі. Станом на 10 грудня через відсутність зв’язку не працювало п’ять банкоматів; із технічних причин — ще вісім. Відсоток технічних поломок не перевищує середньостатистичний, а більшість труднощів у роботі банкоматів є тимчасовими і пояснюються технологічними причинами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі