Нацбанк продав рекордний обсяг валюти, щоб підтримати гривню

Поділитися
Нацбанк продав поточного тижня $1,6 мільярда для підтримки гривні. 

Цього тижня - з 23 до 27 грудня - Нацбанк, щоб підтримати курсу національної валюти на міжбанку і не допустити падіння, продав $1,625 млрд. І це один з найвищих показників від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, свідчать дані на сайті НБУ.

При цьому регулятор не купував валюту на ринку цього тижня.

За підсумками торгів на міжбанку Нацбанк встановив офіційний курс гривні до долара на понеділок, 30 грудня, на рівні 41,9403 грн/$, порівняно із 41,8447 грн/$ у п'ятницю. На початку тижня, 24 грудня, він оновив історичний мінімум, сягнувши 41,9910 грн/$.

Загалом від початку року Нацбанк купив на ринку всього $126 млн, а продав із резервів – $34,57 мільярда. Це суттєво більше ніж за 2022 рік ($26,38 млрд) та 2023 рік ($28,83 млрд).

Повідомлялось, стабільною гривня може бути лише обмежений період. Тому питання полягає в самому періоді. Приміром, уже зараз, взимку 2024/2025 років, «чорний» ринок і валютні обмінники могли б працювати на курсах, що наближаються до 50 грн за долар. Адже гігантський потрійний дефіцит: платіжного балансу, торгівлі й держбюджету, поєднаний з існуючим курсом гривні до долара США, — це міна сповільненої дії, яка могла спрацювати на валютному ринку ще поточного року. Про це читайте в статті "Долар по 50": як надовго тайм-аут".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі