Найбільший банк Італії обмежує платежі в євро для Росії ‒ ЗМІ

Поділитися
Найбільший банк Італії обмежує платежі в євро для Росії ‒ ЗМІ © EPA-EFE/MATTIA SEDDA
Російському бізнесу, який залежить від розрахунків у євро, доведеться шукати альтернативні фінансові інструменти для роботи з іноземними компаніями.

Найбільший банк Італії Intesa Sanpaolo оголосив про припинення прийому платежів у євро з усіх російських банків, окрім своєї дочірньої структури в Росії ‒ банку "Інтеза".

Про це пише The Moscow Times.

Зокрема з 15 січня 2025 року Intesa Sanpaolo впроваджує нові правила обслуговування кореспондентського рахунку своєї російської "дочки". Згідно з повідомленням банку:

  • Платежі в євро будуть доступні лише для комерційних операцій за рахунками в самому Intesa, його дочірніх структурах або інших банках, що знаходяться на території Італії.
  • У банку попередили клієнтів про необхідність враховувати ці обмеження під час планування платежів та оцінювати можливі ризики відмови у їх виконанні.

Хто постраждає

За словами керуючого партнера юридичної фірми O2 Consulting Ольги Сорокіної, нововведення найбільше вплинуть на російських корпоративних клієнтів, які використовували банк "Інтеза" для розрахунків у євро з іноземними контрагентами. Це стосується переважно експортерів, імпортерів, а також компаній у сфері послуг і промислового виробництва.

Сорокіна зазначає, що за останні роки російський підрозділ Intesa значно скоротив обсяги операцій через кореспондентські рахунки. Нині банк здебільшого працює з компаніями, які ведуть бізнес в Італії або співпрацюють з італійськими партнерами.

Керуючий партнер адвокатського бюро Nordic Star Андрій Гусєв додав, що близько 15 російських банків мають кореспондентські рахунки в "Інтезі". Для їхніх клієнтів, зокрема малого та середнього бізнесу, ці зміни створять значні труднощі, особливо у випадках довгострокових контрактів із розрахунками в євро. Бізнесу доведеться шукати альтернативні шляхи для проведення платежів.

Причини рішення

Сорокіна пояснює, що обмеження пов’язані із санкціями, репутаційними ризиками та тиском з боку Європейського центрального банку, який вимагає від банків єврозони суворого дотримання обмежень та контролює транзакції, які пов’язані з підсанкційними юрисдикціями.

Зростання комісій

Раніше Intesa Sanpaolo вже вживала заходів, які ускладнюють фінансові операції для російських клієнтів:

  • Із 16 грудня банк підвищив комісію для юридичних осіб та індивідуальних підприємців за валютний контроль операцій, які здійснюються за контрактами купівлі/продажу товарів без ввезення до Росії. У деяких випадках комісія зросла у 10 разів.
  • У жовтні плата за відкриття рахунку в євро для корпоративних клієнтів збільшилася до 50 тисяч рублів ‒ це в 10 разів більше, ніж раніше.

Нагадаємо, після нових санкцій США банки ОАЕ масово блокують платежі російським компаніям.

Санкції США проти "Газпромбанку" стали потужним сигналом для всіх покупців російських енергоносіїв, що такі постачання є ненадійними та ризикованими. Але чи готова Європа нарешті розпрощатися з "елегантною корупцією" ‒ такою солодкою і звичною для деяких європейських країн і їхніх політиків?

Читайте про це в статті "Як санкції США б'ють по рублю та енергетичній залежності Європи від Росії через "Газпромбанк" президента Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайла Гончара та екскерівника ТОВ "Оператор ГТС України" (2019–2022) Сергія Макогона.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі