Постачання нафти через трубопровід "Дружба" у ЄС зупинилося ‒ ЗМІ

Поділитися
Постачання нафти через трубопровід © Getty Images
Попри запроваджені санкції та скорочення імпорту російських енергоресурсів, низка країн ЄС продовжують отримувати нафту через цей маршрут.

Постачання російської та казахстанської нафти через трубопровід "Дружба" в Угорщину, Словаччину, Чехію та Німеччину призупинено із четверга через технічні несправності на насосній станції в Росії.

Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на власні джерела.

Трубопровід "Дружба" ‒ один із найбільших у світі, з пропускною здатністю до 2 мільйонів барелів на добу. Він залишається ключовим маршрутом для транспортування російської нафти до європейських нафтопереробних заводів, попри зусилля Європейського Союзу щодо скорочення залежності від російських енергоресурсів.

За інформацією анонімних співрозмовників проблему виявлено на насосній станції в місті Унеча Брянської області, яка розташована приблизно за 70 км від кордону з Білоруссю. До моменту зупинки трубопровід транспортував близько 300 тисяч барелів нафти щодня.

Перебої торкнулися постачання російської нафти до Білорусі та країн ЄС. Водночас відвантаження нафти з російських портів ‒ Новоросійська, Усть-Луги та Приморська ‒ продовжуються у звичному режимі. Одне з джерел припустило, що нафту можуть тимчасово перенаправити до цих портів.

Білоруський концерн "Белнефтехим" підтвердив порушення у постачанні через "Дружбу" в коментарі для білоруського державного агентства БелТА. Представники концерну зазначили, що білоруські нафтопереробні заводи наразі використовують запасені обсяги нафти для підтримки своєї роботи.

Прогнози щодо часу відновлення постачання розходяться. Одне з джерел заявило, що проблему можуть вирішити за кілька днів, тоді як інше припустило, що постачання залишатимуться призупиненими до кінця місяця.

Нагадаємо, представниця Європарламенту Сандра Калнієте висловила стурбованість щодо недостатньої ефективності санкцій проти "тіньового флоту" Росії. За її словами, кількість танкерів протягом останнього року подвоїлася, і зараз вони транспортують 70% російської нафти.

Детальніше про те, як працює тіньовий експорт нафти з РФ раніше розповідали Артем Куюн та Іван Марченков.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі