На десять років: російська та індійська компанії уклали найбільшу енергетичну угоду між двома країнами — Reuters

Поділитися
Угода укладена з можливістю подальшого продовження.

Російська нафтова компанія “Роснефть” домовилася про постачання майже 500 000 барелів на добу нафти індійській приватній нафтопереробній компанії Reliance — це найбільша енергетична угода між двома країнами, повідомляє Reuters із посиланням на джерела.

Угода, укладена на десять років, оцінюється у приблизно 13 мільярдів доларів на рік (за сьогоднішніми цінами). Це ще більше зміцнить енергетичні відносини між Індією та Росією, яка перебуває під жорсткими західними санкціями через вторгнення в Україну.

Згідно з умовами угоди, “Роснефть” щомісяця постачатиме 20-21 вантаж суднами типу “Афрамакс” (від 80 000 до 100 000 метричних тонн) різних сортів російської нафти і три вантажі мазуту загальною вагою близько 100 000 тонн кожен.

Поставки будуть здійснюватися для найбільшого у світі нафтопереробного комплексу Reliance у Джамнагарі в західному штаті Гуджарат.

Reliance і “Роснефть” щороку переглядатимуть ціни та обсяги поставок у межах угоди, щоб врахувати динаміку нафтових ринків.

У 2024 році Reliance уклала договір з “Роснефтью” на закупівлю трьох мільйонів барелів нафти на місяць. “Роснефть” також регулярно продавала нафту Reliance через посередників.

За словами одного з джерел Reuters, на нову угоду припадає приблизно половина морського експорту нафти “Роснефти” з російських портів, що залишає не так багато пропозиції для інших трейдерів і посередників.

З січня по жовтень Reliance імпортувала в середньому 405 000 барелів на добу російської нафти порівняно з 388 500 барелів на добу за аналогічний період минулого року.

Нова угода обговорювалася і була схвалена під час засідання керівництва “Роснефти” в листопаді.

Очікується, що поставки розпочнуться з січня і триватимуть протягом десяти років із можливістю продовження угоди ще на десять років.

Угода між Reliance і “Роснефтью” стане черговим викликом для конкурентів, включаючи Саудівську Аравію. Конкуренція між постачальниками нафти за частку індійського ринку гостра, оскільки це один з найбільш швидкозростаючих енергетичних ринків, який набуває дедалі важливішого значення як рушійна сила світового попиту, поки попит у Китаї, який вважається найбільшим світовим імпортером, сповільнюється.

“Роснефть” не відповіла на запит Reuters про коментар. Reliance заявила, що працює з міжнародними постачальниками, в тому числі з РФ, і угоди базуються на ринкових умовах. Компанія відмовилася від подальших коментарів щодо комерційних питань, посилаючись на конфіденційність угод про постачання.

Російська нафта становить понад третину енергетичного імпорту Нью-Делі. Індія стала найбільшим імпортером російської нафти після того, як Європейський Союз, який раніше був найбільшим покупцем, запровадив санкції на потоки палива з РФ у відповідь на вторгнення Москви в Україну в 2022 році.

Індія не запроваджувала санкцій проти РФ і тамтешні нафтопереробники використовують “знижки” на російські нафтові потоки. Санкції зробили російську нафту дешевшою за інші “конкурентні” сорти щонайменше на 3-4 долари за барель.

Під керівництвом прем'єра Нарендри Моді Індія позиціонує себе як глобальний гравець, який може бути посередником між Заходом і Росією щодо війни РФ проти України. Водночас, крім того, що Індія активно купує російську нафту, Москва залишається найбільшим постачальником зброї для Нью-Делі, попри спроби Індії диверсифікувати поставки. Нью-Делі утримується від прямої критики агресії Росії та закликає до діалогу й дипломатії. 

Оголошення про велику енергетичну угоду між російською та індійською компаніями з'явилося на тлі очікуваного візиту до Індії російського диктатора Владіміра Путіна. Індійський лідер зустрічався з Путіним у Москві влітку під час поїздки до Росії, Моді тоді обійняв диктатора і назвав його своїм “другом” — зустріч відбулася на тлі смертоносного російського ракетного удару по дитячій лікарні в Києві.

Згодом, після цього індійський лідер відвідав Україну. Детальніше про позицію Індії та візит Моді до Києва розповідала Наталія Бутирська в статті “Після обіймів із Путіним нові обійми. Навіщо прем′єр Індії приїздив до України?”.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі