Світло праці у кризовому сьогоденні

Поділитися
Криза прогресує, залишаючи на ринку праці дедалі сумніший слід. На Рівненщині промислових гігантів обмаль...

Криза прогресує, залишаючи на ринку праці дедалі сумніший слід. На Рівненщині промислових гігантів обмаль. Тому лік звільненим працівникам не йде на тисячі, як це відбувається в індустріальних регіонах держави. Однак колесо масових втрат людьми роботи докотилося й до Полісся, посиливши соціальну напругу. За інформацією Рівненського обласного центру зайнятості, з початку року з підприємств та організацій уже вивільнено майже 400 працівників, а 163 підприємства подали на звільнення майже 1900 працівників.

Не вельми завидна доля і в багатьох людей, які залишилися на роботі. Про що свідчить, зокре­ма, приклад міста атомників — Кузнецовська. У лютому на його підприємствах 445 працівників перебували в неоплачуваних відпустках та понад 160 працювали у режимі неповної зайнятості…

А острівець соціальної облаш­тованості — вакантні посади та робочі місця — скорочується, як шагренева шкіра. Нині в масштабах області їх лише 1640, а торік на початок березня було 4,8 тис.

Та, виявляється, і в період кризи залишилися оази благополуччя. Статистика свідчить, що місцеві центри зайнятості у січні-лютому працевлаштували 3016 осіб. Добре, що є підприємст­ва, які навіть у скрутні часи створюють нові робочі місця.

ПП «Віліс» (консервний завод) у Рівному, скориставшись послугами міського центру зайнятості, з початку року прийняло на роботу 18 людей: переробників, водіїв, пакувальників продукції.

Рівненський завод опалювального обладнання ЗАТ «Агроресурс» у 2007—2008 роках працевлаштовував більше сотні людей щороку. У січні-лютому він забезпечив роботою 20 осіб, адже мав іще потребу в традиційних для підприємства спеціалістах: електрогазозварниках, слюсарях, механоскладальниках. Генеральний директор Володимир Редько розповів кореспондентові «ДТ», що коли середня зарплата на підприємстві у січні становила 1535 грн., то в електрогазозварників вона перевищувала 2000 грн.

Потрібні були працівники і найбільшому підприємству області — ВАТ «Рівнеазот». З початку року воно забезпечило роботою додатково 25 чоловік.

Директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук підсумовує: «У цей важкий кризовий час найбільш затребуваними на ринку праці залишаються працівники робітничих професій: слюсарі, токарі, газозварники, фрезерувальники. За ними йдуть водії, продавці…»

Промінь світла у похмурому сьогоденні — будівництво та реконструкція автомобільних доріг, що ведеться іноземними компаніями. В період, коли житлове будівництво чи будівництво об’єктів соціального призначення майже зупинилося, автотраси потребують кваліфікованих робітників. І частково вберігають жителів області від безробіття. Торік на регіональному відрізку автотраси Київ—Чоп до ремонтних робіт, що їх здійснює представництво італійської компанії «Тодіні Конструкціоні Дженералі», було залучено майже 300 незайнятих людей з Дубенського та Радивилівського районів. Пройшовши стажування і освоївши нову техніку з Європи, вчорашні безробітні отримали роботу.

Зимові морози повернули багатьох із них у центри зайнятості. Однак уже цього року сто людей працюють на ремонті автотраси. Інша фірма, азербайджанська, будує об’їзну дорогу в Рівному. Торік вона прийняла на роботу 158 людей, 88 із них — через центри зайнятості. Цього року цей підрядник допоміг працевлаштуватися п’яти особам. Турецька компанія, що будує автотрасу від міста Корця до Рівного, за направленням служби зайнятості вже працевлаштувала дев’ятьох людей (торік — 69).

Криза на ринку праці ще раз показала, що синиця в жмені краща за журавля. Тож на Рівненщині краще почуваються висококваліфіковані представники робітничих професій. Скрутні часи рано чи пізно минають, а сучасна професійна підготовка і досвід затребувані завжди.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі