Про хліб та акції

Поділитися
Пекарі знову заговорили про підвищення цін на свою продукцію. Керівництво найбільшого виробника хліба в столиці — ВАТ «Київхліб» — ініціює підвищення цін на 0,3—0,35 грн...

Пекарі знову заговорили про підвищення цін на свою продукцію. Керівництво найбільшого виробника хліба в столиці — ВАТ «Київхліб» — ініціює підвищення цін на 0,3—0,35 грн. за хлібину. За його даними, ціни на хліб у Києві не переглядали протягом останніх півтора року. За цей час значно подорожчали енергоносії, транспортні послуги, сировина, підвищилася заробітна плата.

У результаті, якщо 2001 року рентабельність підприємств «Київхліба» становила 12,6—12,8%, то 2005-го цей показник опустився до 3,4%, а вже 2006-го деякі хлібозаводи стали збитковими. Так, виробництво найпопулярнішого «Українського» є нерентабельним, і покриваються збитки за рахунок випікання білого хліба. При цьому ціни на такий важливий продукт у столиці помітно нижчі від регіональних. На думку пекарів, підвищення цін на 0,3—0,35 грн. дасть змогу вийти на рентабельність виробництва близько 10—12%.

Заява про підвищення цін на хліб прозвучала відразу після того, як новий мер столиці Леонід Черновецький повідомив про намір повернути «Київмлин» і «Київхліб» у комунальну власність.

Нагадаємо, що ЗАТ «Хліб Києва» створено в лютому 2004 року на базі двох компаній — ЗАТ «Київмлин» і ВАТ «Київхліб» — із метою формування єдиного комплексу з виробництва та реалізації в столиці хлібобулочних виробів і підтримання стабільної ситуації на ринку. Фактично мерія була змушена піти на поступку тодішній «запорізькій групі» Андрія Іванова і Василя Хмельницького, які скуповували великі пакети акцій хлібозаводів. У результаті з’явилася компанія за участю головного управління комунальної власності Київміськдержадміністрації (51% акцій) і нікому не відомих ЗАТ «Фінінвестгруп» і ТОВ «Гарон» (у кожного — по 24%).

Нова бізнес-група тоді продовжувала закріплюватися на київському ринку, отримавши пакети «Київенерго», «Київгазу», «Київводоканалу», банку «Хрещатик», і «Київхліб» став логічним продовженням цієї експансії. Тим більше що мова йшла про стабільно працююче підприємство. 2005 року виручка від реалізації хліба становила 731,5 млн. грн. Чистий прибуток був скромнішим — 5,37 млн. грн., що легко компенсувалося можливостями заробляти на кредитуванні компанії і поставках їй сировини.

Однак відставка Олександра Омельченка порушила сформовані зв’язки. Нова влада заговорила про повернення «Київхліба» у комунальну власність. У цей момент новому меру й нагадали, що ціни на хліб у Києві нижчі за ринкові на 30%.

Свіжа заява про майбутнє підвищення цін убиває двох зайців — нагадує владі про проблеми (ціни на зерно нового врожаю будуть вищими) і про те, що не слід занадто різко перетягати ковдру на себе.

Поки що реакція влади досить стримана. Заступник голови Київської міськдержадміністрації Сергій Зимін пообіцяв, що мерія вивчить економічне обгрунтування підвищення цін. Водночас він зазначив, що до осені рішення з цього питання прийнято не буде.

А як ставиться мерія до акціонерів «Київхліба», прояснить більш близька подія. 27 липня відбудуться збори акціонерів ЗАТ «Київенергохолдинг». З того, як на них розвиватиметься діалог міста і групи Іванова—Хмельницького, ми дізнаємося і про перспективи на «хлібному фронті».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі