ОДНІ БУДУЮТЬ І РАДІЮТЬ, ІНШІ РЯТУЮТЬ І СКАРЖАТЬСЯ

Поділитися
У Миколаєві з невеликою часовою перервою сталися дві приємні події. По-перше, у центрі міста нарешті здали в експлуатацію житловий багатоповерховий будинок, який давно і майже безнадійно перебував у стані довгобуду...

У Миколаєві з невеликою часовою перервою сталися дві приємні події. По-перше, у центрі міста нарешті здали в експлуатацію житловий багатоповерховий будинок, який давно і майже безнадійно перебував у стані довгобуду. Факт для нашого часу обнадійливий, враховуючи не блискуче становище вітчизняної будівельної галузі, особливо на периферії. Ясна річ, що нині провінційним будівельникам важко «підняти» багатоповерхівку з нуля, чи як кажуть, від цоколя. Особливо, якщо квартири в ній довгі роки з нетерпінням очікують звичайнісінькі, а не «спонсорні» новосели. Тим цінніший досвід міської влади Миколаєва, котра зробила ставки на ті ж самі, що вже роками простоюють, багатоповерхівки-недобуди з готовністю 70—90 відсотків.

Зовсім інша річ — будівництво «за повною програмою» і здавання в експлуатацію 70-квартирної багатоповерхівки, призначеної для пожежників. Цей сучасний висотний будинок був споруджений у рамках програми, що стартувала в Україні кілька років тому. У даному конкретному випадку будівництво було профінансовано державним підприємством «Зоря — Машпроект», котре переказало не в бюджет, а на рахунок капітального будівництва суму, що становила податок із прибутку. Кошторисна вартість новобудови — 4,3 млн. гривень. До речі, як зазначив присутній на урочистостях з приводу здавання в експлуатацію нового будинку начальник Державного департаменту пожежної безпеки МВС України (а нині — міністр із надзвичайних ситуацій) Григорій Рева, Миколаївська область — лідер в Україні за темпами та кількістю будівництва. На підтвердження своїх слів він нагадав, що за останні два роки нинішня новобудова — уже друга, адже недавно було здано висотний житловий будинок в одному з мікрорайонів Миколаєва — Ракетному урочищі.

Повертаючись же до теми будівництва в цілому, слід згадати, що в Миколаївській області за останні роки було здано в експлуатацію вісім житлових будинків із житловою площею більш як 9 тис. квадратних метрів. Це — більш ніж 400 квартир. Враховуючи середньостатистичну кількість членів сімей, неважко підрахувати, скільки людей стали останнім часом новоселами. Можна не сумніватися в тому, що людям, які отримали довгождане житло, байдуже — будувалося воно за якоюсь особливою схемою, чи за методом «дотягування» довгобуду. Головне, що довгожданий дах над головою все ж отримано.

Та проблема безпеки новоспоруджених чи реконструйованих квадратних метрів залишається актуальною завжди і може добряче попсувати радість отримання будь-якої кількості «квадратів». За інформацією начальника відділу пожежної безпеки УМВС України в Миколаївській області полковника Миколи Поступальського, із нинішнього року в області сталося більш ніж 1000 пожеж, вогонь пошкодив і знищив 128 будинків, матеріальні збитки склали 1,8 млн. гривень. «Горить десь вище дев’ятого, а підйомника, що дозволяє підніматися на такі висоти, на жаль, на сьогодні ми не маємо… Ми в Миколаєві, за наявності всього кількох драбин, гарантувати порятунок жителям верхніх поверхів не можемо».

Особлива стаття — сусідство житлових приміщень із установами. На думку начальника центру громадських зв’язків відділу пожежної безпеки УМВС України в Миколаївській області Олександра Рубана, багато нинішніх будівництв сьогодні не відповідають вимогам норм і правил через елементарну безвідповідальність як самих будівельників, так і замовників. Тому пожежним доводиться йти на непопулярні заходи, аж до призупинення робіт. Найбільш вражає те, що практично всі замовники і виконавці зі стажем знають, які вимоги до них пред’являються, та все ж воліють заощаджувати на їхньому дотриманні.

Взяти, приміром, реконструйований будинок під магазин промтоварів у самісінькому центрі Миколаєва. Магазин «прив’язаний» до житлового будинку. Так ось, тут будівельники проклали силові кабелі прямо через сходову клітку. Систему протипожежного водогону встановили з пластмасових труб, які, у разі лиха, можуть стати легким шляхом поширення вогню.

Стосовно вже тих пожеж, що сталися, то недавно на околиці Миколаєва горів склад вторсировини з досить небезпечним умістом — там знаходилися макулатура та кілька балонів із газом. Під впливом високої температури один із балонів вибухнув. Повторного вибуху не допустили пожежники...

За офіційними даними, із початку нинішнього року пожежники в Миколаївській області уберегли від вогню матеріальні цінності на більш ніж 11,5 млн., врятували 160 людських життів. Хороші цифри. Виходячи з них та ще означеної теми, довелося почути запитання: а чи не можна будувати так, щоб рятувати доводилося якомога рідше?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі